Uudis

Eesti energiavesi tahab raha ja investorid tahavad neile seda anda

Beliefi tooted.Belief Water

Kofeiinisisaldusega vett tootev Eesti firma Belief Water kogub ühisrahastusega laienemiseks kapitali, algselt tahtis firma kokku saada 150 000 eurot, aga investorite huvi on juba mitu korda suurem.

Belief ise nimetab oma toodet energiaveeks – sisuliselt on tegu maitsestatud pudeliveega, millele lisatud kofeiini. Firma kuulutab uhkelt, et nende kaubas on suhkrut poole vähem kui energiajookides ning lisaks saab pudelist vitamiine ja mineraale. Põhikonkurentideni näevadki eestlased energiajooke, suurtest hiidudest nagu Red Bull Arctic Spordini välja.

Raha on firma kaasanud ka varem, esimeses voorus pani energiaveele raha alla 150 investorit, kokku kaasati 124 000 eurot. Nüüd on Belief uuesti kütet otsimas, seekord on siht veidi suurem – minimaalselt 150 000, maksimaalselt 330 000 eurot.

Raha turundusse ja eksporti

Kaasatava summa plaanib Belief suunata peamiselt turundusse ning ekspordi laiendamisesse. Turundusse tahaks firma panna 178 000 eurot ning jagada selle laiali brändisaadikute võrgustiku loomiseks, degusteerimiste korraldamiseks, hotellidesse ja restoranidesse bränditud külmkappide viimiseks, üritusturunduseks ja muuks seesuguseks.

Eksporti plaanib firma panna 109 000 eurot, mis kulub näiteks selleks, et saada jalg ukse vahele rahvusvaheliste suurklientidega nagu Lidl, Kesko, S-Group ja ICA. Raha on firma teatel vaja selleks, et oma tooteid tutvustada, tarbijatega sotsiaalmeedia kaudu ühendust saada ning bränditeadlikkust luua. Lisaks plaanib firma külastada suuri messe, et leida edasimüüjaid üle kogu maailma.

Lisaks neile kahele suurele valdkonnale läheb raha ka uute maitsete välja töötamisse ning palkadeks. 

Investoritel huvi omajagu

Panustatud raha eest saavad investorid vastu ühiselt ettevõttest 10% (kui kaasatakse 150 000) kuni 19,64% (kui kaasatakse 330 000). Ettevõtte väärtuseks enne raha kaasamist hindab juhatus 1,35 miljonit eurot – eelmisel aastal oli käive pisut üle 154 000 euro ning kasum 6404 eurot, nii et igal investoril tuleb kindlasti läbi mõelda, kas sellise hinnataseme juures on investeerida mõistlik või mitte.

Muidugi lubab juhatus ise tugevat kasvu lähiaastatel – tänavu tahaks firma käivet teha juba 237 500 eurot, tuleval aastal 575 000 ning 2021. aastal poolteist miljonit.

Firma ise annab teada, et nende ärimudel töötab ning usub, et ettevõttel on suur kasvu- ja skaleeritavuse potentsiaal. “Meie arvates on meie äristrateegia tugev ning toodet võib pidada unikaalseks – see kombinatsioon võib tuua ka tulevase kasvu,” seisab kampaaniat tutvustavas tekstis.

Investorite huvi on aga küllaltki suur ning praegu, kui Funderbeamis käiva ametliku rahastusvooru lõpuni on veel 21 päeva, on täidetud nii miinimum- kui ka maksimumeesmärk: kokku on investorid seni näidanud üles valmidust investeerida firmasse isegi 364 000 eurot.

Miinimum on seega saavutatud enam kui kolmekordselt. Kuna huvi on soovitud summast suurem, võib see tähendada, et kõik soovijad ei saa reaalselt raha panna nii palju, kui tahavad, ent põhimõtteliselt on igaühel veel võimalik investorite sekka astuda.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.