Uudis

Eesti inimesed on juba praegu taaraautomaatide kaudu annetanud rekordilise summa

Taaraautomaat.Foto: Aitan Lapsi

Eesti inimesed on sel aastal vajutanud taaraautomaatide annetusnuppu novembri seisuga rohkem kui 121 000 korda, mis lööb juba enne detsembri annetusi üle eelmise aasta rekordtulemuse.

Üle Eesti 367 taaraautomaadile paigutatud nupu abil on heategevusfond Aitan Lapsi sel aastal kokku kogunud rohkem kui 142 000 eurot. Fondi teatel on raha suunatud lastele kultuuriemotsioonide pakkumiseks muuseumi- ja teatrikülastuste, kontsertide, spordivõistluste, muusikasündmuste ja paljude teiste ettevõtmiste kaudu.

Keskmine korraga heategevuseks annetatud summa on üks euro ning võrreldes eelmise aastaga on tänavune annetatud summa kasvanud 4%.

“Taaraautomaatide kaudu tehtud annetused on aasta-aastalt suurenenud, samuti kasvab stabiilselt annetavate inimeste arv. Sel aastal jõudsime rekordini juba enne detsembrit, mil heategevusse panustamine traditsiooniliselt kasvab,” rääkis Aitan Lapsi juhatuse liige Eve Männik.

Tema sõnul on annetuste kõrghooaeg lisaks jõuluperioodile ka suvi, kui joogitarbimine elanikkonna seas hüppeliselt kasvab.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.