Uudis

Eesti kunstnik leidis kasutuse tarbetutele punastele sentidele

Sille Luiga kahesendiste ehteseeria.Foto: Sile Luik Jewelry / Beth Marsella

Eesti vajab igal aastal kahe veoautokoorma jagu ühe- ja kahesendiseid, mida keegi ei kasuta ning mis tihtilugu taskupõhja seisma jäävad. Keskpank on koguni teinud ettepaneku nende kasutamine üldse lõpetada.

Punastele sentidele on aga hea kasutuse leidnud Eesti ehtekunstnik Sille Luiga, kes valmistab nendest vasekarva kaela- ja kõrvaehteid. Luiga sõnul on vasksendid enamiku inimeste jaoks tüütud ja oma mündid antakse heameelega talle.

“Mulle meeldib öelda, et ma löön kõik raha laiaks, kuigi see pole tehnoloogiliselt päris õige sõna,” viskab kunstnik nalja.

Idee kahesendiseid kasutada tekkis Luigal siis, kui ta otsis ühe ehteprojekti jaoks materjale, mida keegi on hüljanud võik ära visanud.”Projekti jaoks ma neid lõpuks ei kasutanudki, kuid sellest sai alguse minu väike seeria ehteid nimega Two Cents,” räägib ta.

Ehted valmivad toormaterjalina kasutatavatest sentidest valtsides. Valts on masin, mille kahe keerleva metallrulliku vahelt saab teisi metalle õhemaks pressida.

“Ideelt ta töötab nagu pastamasin,” selgitab Luiga. Sama efekti saab, kui panna sent raudteerööpale ning oodata, et rong sõidab sellest üle: seni ringikujuline münti venib ellipsiks.

Luiga ehteloomingut saab jälgida ka Instagramis.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses