Uudis

EKRE plaan apteekidega: turg palju vabamaks

Apteek.Foto: Shutterstock

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) riigikogu fraktsioon esitas oma parandusettepanekud apteegireformi eelnõule, mille esialgne versioon detsembris riigikogus ootamatult läbi kukkus.

Nii saaksid apteegid saaksid õiguse osta ravimeid ka mujalt kui Eesti hulgifirmadelt ning ravimimüügi õigus laieneks ka haiglatele ja perearstikeskustele, muuhulgas tühistataks omandipiirang.

EKRE ettepanekute kohaselt suureneks isikute ring, kellel on õigus ravimeid Eestisse sisse ja Eestist välja vedada. Vastav õigus antakse apteegiteenuse osutajatele ning tervishoiuteenuse – haiglate, perearstikeskuste – osutajale, teatas erakond.

Samuti on EKRE ettepanek tunnistada kehtetuks senine kord, mille kohaselt haiglaapteegil ei ole ravimite jaemüügiõigust. Eelnõu kohaselt saaks haiglaapteegid õiguse ravimeid müüa nii haigla patsientidele kui muudele isikutele.

Kehtetuks tahaks EKRE tunnsitada ka punkti, mille kohaselt apteeki võib ravimeid hankida ainult ravimite tootmise või ravimite hulgimüügi tegevusloa omajale kuuluvast ettevõttest või teisest apteegist.

Muudatuse tulemusena võiks ravimeid osta ka otse tootjalt või välismaiselt hulgimüüjalt.

Neljanda ettepanekuna muudetaks kehtetuks piirangud apteegi omandistruktuuurile. Praegune omandikeeld EKRE hinnangul sisuliselt ei toimi.

Praegu kehtivate seaduste järgi jõustuks apteegireform aprillikuuks ning siis tohiksid apteegid kuuluda üksnes proviisoritele.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.