Uudis

Elron hakkab sõitma kallima roheelektriga. Mis saab piletihindadest?

Elroni rong.Foto: Scanpix

Riiklik rongifirma Elron hakkab juba järgmisest aastast sõitma roheelektriga. See tähendab, et kulud lähevad üles.

Infokillu avaldas esimesena tänane Eesti Ekspress, mis kirjutas, et roheelektrile plaanitakse üle minna järgmisel aastal ja see paneb elektrikulule kaks protsenti otsa, ent juhtkonna arvates on see õigustatud kulu.

Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo kinnitas, et firma hakkas eelmisel aastal ette valmistama uut strateegiat ja sinna sai keskkonnaaspektidega senisest veelgi enam arvestamiseks kirja ka eesmärk minna üle taastuvelektri kasutamisele.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Esmaspäeval oli see teema arutlusel ka ettevõtte nõukogus, kus otsus vastu võeti.

Kust raha tuleb?

Rongiäri pole odav. Eelmise aasta aruandest tuleb välja, et Elron teenis mullu enam kui 5 miljonit eurot puhaskahjumit. Suur osa sellest on tekkinud raamatupidamislikult, aga ka ärikasum on enam-vähem nullis.

See tekitab küsimuse – kui kulud suurenevad, siis kuidas need kaetakse, kas vaja on riigi tuge või tõsta piletihinda

“Kuna elektrivedu on võrreldes sisepõlemismootoriga väga efektiivne, siis energiat selleks väga palju vaja ei ole ning lisanduv kulu on näiteks raudtee kasutamise eest makstavate tasudega võrreldes väheoluline, moodustades kogukuludest alla poole protsendi,” ütles Kongo esiti vastuseks.

Kas see tähendab, et piletihind ei tõuse? Elroni müügi- ja arendusjuht vastas, et firma ootab järgmisel aastal reisijate arvu kasvu. “See tähendab ka piletitulu suurenemist, mis aitab katta lisanduva roheenergia kulu,” selgitas ta.

Elron loodab seega selle peale, et reisijaid tuleb uuest aastast veelgi juurde ning nad ostavad ka rohkem pileteid, millest rongifirma teenib omakorda rohkem tulu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.