Uudis

Euroreeglite tõttu kaob lettidelt Eesti firma toodetud Havarti juust

Valio Havarti juust.Foto: Valio

Tuleva aasta maist tohib Havarti nime all müüdavat juustu toota ainult Taanis. Eestis seni seesugust juustu tootnud Valio plaanib oma tootmise lõpetada.

Nimelt näeb Euroopa Liidu teatajas hiljuti avaldatud määrus ette, et “Havarti” registreeritakse kaitstud geograafilise tähisena.

Põhimõte on sama kui rahvasuus ikka veel Karjala pirukateks nimetataval kaubal, mis nüüd riisi-rukkipirukate nime kannavad: Havarti nimeline juust peab olema toodetud tingimata Taanis ning laagerdunud sealsetes hoidlates. Mujal toodetu tuleb kas ümber nimetada või müük lõpetada.

Valio Eesti tooterühma- ja brändijuht Nele Jõemaa ütles Geeniusele, et nende tootevalikus on praegu Havarti juust olemas ning selle nime all on neli erinevat toodet eri pakenditüüpide ja suurustega.

“Seoses uue määruse jõustumisega oleme otsustanud oma Havarti juustud alates maikuust sortimendist maha võtta ning lõpetada nende müügi,” rääkis Jõemaa.

Havarti juustu asemel soovitab Valio tooterühmajuht proovida Atleeti, mis oma maitseomadustelt ja pitsilise välimusega on Jõemaa sõnul sarnane Havarti juustuga.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.