Uudis

Helen Sildna kritiseerib Tallinna äkk-alkopiirangut: viisakas oleks ette teatada

Tallinna baarid Suur-Karja tänaval. Need ei tohi jätkuvalt öösel alkoholi müüa.Foto: Scanpix

Eelmisel nädalavahetusesel toimus suur muusikaüritus Tallinn Music Week. Politsei otsustas aga reede õhtul alkomüügi Harjumaal peatada. Ürituse peakorraldaja Helen Sildna nentis, et sellisest asjast võiks ette teatada.

“Kui edaspidi PPA plaanib teha korraldusi, mis mõjutavad sadade ettevõtete ja organisatsioonide tegevusi ja tööplaneerimist, siis oleks viisakas teha seda vähemalt mitte reede õhtul, eeldades et kõik asjassepuutuvad loevad seda uudistest laupäeva hommikul ja korraldavad töö paari tunniga samaks õhtuks ringi,” kirjutas Sildna sotsiaalmeedias.

Lisaks, peab olema ju ometi ka võimalus ettevõtteid otse teavitada, mitte lihtsalt eeldada, et nad uudistest kuulsid, leiab Sildna. “Meeldiv kogemus ei ole ka see, kui laupäeva südaööl marsivad klubisse taskulampe vilgutavad mundris patrullid ja asuvad nõudlikul toonil küsimusi esitama. Peale seda kui müük ongi juba suletud, aga muusikaprogramm jätkub,” märkis ta.

Päeva lõpuks püüavad kõik erakordselt keerulisel ajal ellu jääda, tõdes Sildna. “Hoolimatu käitumine ettevõtjate, aga üldisemalt, oma riigi kodanike suhtes. Võib kõlada uskumatult, aga iga ettevõte peab jõudma sellistest piirangutest teavitada nii oma töötajaid, partnereid kui ka kliente ning võimalusel tegema ringi ka töökorralduse, et säästa mingilgi määral kulusid,” kirjutas ta.

Reede õhtul andis politsei teada, et alates laupäevast, 29. augustist piiratakse öist alkoholimüüki Harjumaal ning alates esmaspäevast, 31. augustist Põlva-, Valga- ja Võrumaal. Ühtlasi jätkab politsei öise alkoholimüügi piiramist Tartumaal.

Põhja prefekti korraldusega keelati alkohoolsete jookide jaemüük Harjumaal ajavahemikul 23.00–06.00. Piirang kehtib kuni korralduse muutmiseni, selle vajalikkust hinnatakse kord nädalas.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.