Uudis

Homsest saad sõita T1 vaaterattaga

Üks sõit vaaterattaga maksab 10 eurot, 12 minuti jooksul tehakse pealinna kohal kolm tiiru. Foto: Artur Ivlijev

Neljapäeval kell 12 avatakse kaubandus- ja meelelahutuskeskuse T1 Mall of Tallinna katusel 45 meetri kõrgune vaateratas Skywheel of Tallinn.

27 gondliga vaateratas on avatud iga päev kl 10-22, nii nagu ka selle all asuv kogupere meelelahutuskeskus Super Skypark. Pileteid saab osta Syper Skyparki peakassast ja poest ning T1 infokioskitest. Selle nädala jooksul avatakse piletimüük ka kodulehel www.vaateratas.ee ja www.skywheeloftallinn.com.

27 gondlit, kuus inimest sees

Skywheel of Tallinn vaateratta tavalisse gondlisse mahub kuus inimest, sinna pääseb ka ratastooliga. Gondli mõlemas seinas on mugav klappdiivan – seega saab gondlis nii seista kui istuda. Kõik gondlid on ka kõige külmema ilma vastu soojustatud ja palava suveilma puhuks varustatud konditsioneeriga.

Tavapilet merepinnast 120 meetri ehk Oleviste kiriku tornitipu kõrgusele viiv sõit maksab 10 eurot. Lapsed kuni kolmanda eluaastani saavad sõidu tasuta.

Perepilet lapsevanematele koos lastega maksab 28 eurot. Gruppidele, kus on rohkem kui 12 inimest, maksab üks sõit 7 eurot külastaja kohta. Kooligruppidele, keda oodatakse tööpäeviti kuni kella 16 pärastlõunal, on ühe inimese sõidu hind 4 eurot.

Olemas on ka VIP-teenus

Saja euro eest saab endale lunastada romantilise sõidu punases VIP gondlis, nelja nahktugitooli ja šampanja nautimiseks vajalikuga. Kui ühe vaateratta sõidu pikkuseks on planeeritud 12 minutit, mille jooksul jõuab teha pealinna kohal kolm tiiru, siis VIP gondliga on võimalik Tallinna ilu nautida koguni pool tundi.

Lisaks 26 valgele gondlile saab taevasõitu teha ühe punase VIP-gondligaFoto: Artur Ivlijev

Super Skypargi vaateratas valmis eritellimusena Hollandi pereettevõttes Mondial Rides’i. Üle 100 aasta tegutsenud ettevõte alustas sadamakraanade ehitamisega, kuid viimased 30 aastat on ta keskendunud vaaterataste tootmisele. Mondiali konstrueeritud kuulsaima vaaterattaga saab sõita Pariisis Concorde’i väljakul.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.