Uudis

Investorid jooksevad Eesti džinnitootjale tormi, raha tuli kokku kahe päevaga

Eesti džinnitootjal on suured plaanid. Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock.

Saaremaa käsitöödžinnitootja Lahhentagge käivitas kaks päeva tagasi oma ühisrahastuskampaania ning vaid kahe päevaga on miinimumsumma täis saanud.

Miinimumsummaks oli kampaanial 99 900 eurot, praeguseks on kogutud juba üle 103 000 euro. Kampaania aga kestab Fundwise’is veel kuu aega ning maksimumeesmärgiks on seatud 199 800 eurot, nii et võimalust investeerida veel on.

Minimaalselt saab ettevõttesse paigutada 300 eurot. Kampaanias osalenud investorid saavad ühiselt ettevõttest minimaalselt 8,59 protsenti või kuni 15,82 protsenti, kui maksimumsumma kokku saadakse.

Mis on Lahhentagge?

Praegu on firma käive suurusjärgus 100 000 eurot. Seda kavatseb Lahhentagge jõuliselt suurendada: sel aastal peaks käive olema juba 180 000 eurot ning 2023. aastaks 650 000 eurot, selgub promomaterjalidest.

“Ühisrahastuskampaania ning kogutava investeeringu eesmärgiks on jätkata tööd ekspordi suunal ning ehitada välja 1300 müügikohani ulatuv võrgustik Eestis ja valitud Euroopa riikides. Soovime laiendada oma tootevalikut ning loomulikult palgata ka inimesi, kelleta poleks ettevõtte kasv võimalik,” ütles Lahhentagge tegevjuht Maarit Pöör.

Üks valdkond, kus Lahhentagge laieneda plaanib, on alkoholivabad joogid. “Lahhentagge esimene alkovaba džinnipartii haarati ära nädalaga,” kirjutab firma kodulehel.

Praegu on ettevõtte üks põhitooteid Saaremaa kadakatest valmistatud Lahhentagge Ösel Dry Gin. Lisaks on turul toonikud – kadaka-mandariini maitseline ning kuuse-kardemoni toonik.

Neist viimasega on firma hiljuti ka meedia uudiskünnise ületanud – nimelt kasutab Lahhentagge nende valmistamiseks muuhulgas üle jäänud jõulukuuski, näiteks on pudelisse pandud Kuressaare, Pärnu ja Helsingi linnajõulupuud.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.