Uudis

Kibe töö käib: veebikelmid said Eesti inimestelt taas kätte kümneid tuhandeid eurosid

Inimesed usuvad, et pättide näol on tegemist pangatöötajatega, ja lasevad majandada kümnete tuhandete eurodega.Foto: Shutterstock

Tallinlased ja Harjumaa inimesed sihikule võtnud veebikelmid said taas kätte tuhandeid eurosid.

Esmaspäeval sai politsei teate, et 26. augustil võttis Lasnamäel elava 29-aastase naisega ühendust väidetav SEB Panga töötaja, kes teavitas avaldajat tema pangakontol toimuvatest kahtlastest tehingutest. Seejärel palus helistaja naiselt internetipanga kasutajatunnust, et kanda raha reservkontole ja paigaldada kaitseprogramm.

Naine andis küsitud andmed ja kinnitas tehingud vastavalt juhistele Smart-ID abil. Hiljem selgus, et naise kontolt on tehtud maksed summas 825,57 eurot Venemaale ning summas 998,99 eurot krüptoraha platvormile. Lisaks laekus naise kontole teiselt isikult makse summas 4800 eurot. Pangal õnnestus tehingud peatada ja tehingusummad osaliselt tagastada. Tekitatud kahju on 438 eurot.

3. septembril helistas 67-aastasele Maardus elavale naisele väidetav Swedbanki töötaja, kes muuhulgas palus naisel sisestada oma PIN-koodid. Hiljem avastas naine, et tema pangakontolt on kadunud 17 390 eurot.  

6. septembril teatati, et tänavu maikuus kirjutas Saue vallas elavale keskealisele naisele sotsiaalvõrgustikus Facebook mees, kes olevat Ameerikast pärit arst, kuid viibivat hetkel Jeemenis seose seal käiva sõjategevusega. Mees küsis naiselt koju naasmiseks erinevatel ettekäänetel raha. Naine tasus kõik küsitud summad pangaülekandega, kokku 10 800 eurot. Hiljem selgus, et tegemist on petuskeemiga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.