Uudis

Kuidas mõjutab Thomas Cooki hiidpankrot Eesti firmasid ja reisijaid?

Thomas Cooki lennuk eelmisel nädalal Londoni Gatwicki lennujaamas. Enam firma ei lenda.Foto: Scanpix

Eesti suuremad reisikorraldajad eile ootamatult pankroti läinud ning 600 000 inimest lõksu jätnud Briti firma Thomas Cookiga koostööd ei tee, küll aga võib probleeme olla neil, kes omal käel on brittide reisi broneerinud.

Eesti ühe suurema reisikorraldaja Go Traveli turundusjuht Epp Piir-Riikoja rääkis, et nemad Thomas Cooki reise ei müü ning seetõttu pankrot firmale mõju ei avalda. Ka TEZ Tourist kinnitati, et nemad Thomas Cookiga koostööd ei tee ning TEZ-ist tellitud reise briti firma pankrot ei mõjuta.

Turismisektorile hästi ei mõju

Miks? Põhjus on lihtne – Go Traveli turundusjuht rääkis, et enamik Go Traveli klientidest eelistab alustada reisi otse Tallinnast. “Olulisel määral Thomas Cooki korraldatavaid reise Eestis ei müüda. Kuid nende reise algusega Helsingist ja mujalt Soomest kasutavad omal käel reisijad,” lisas Piir-Riikoja.

Wris Reisibüroo juhatuse liige Aili Kägu rääkis, et talle teadaolevalt ei ole Thomas Cook sõlminud agendilepinguid ja müüb reise ise – peakontorist reisi tellimiseks oli vaja ka Ühendkuningriigi krediitkaarti.

“Kurb muidugi, kui selline suur reisikorraldaja tegevuse sellisel moel lõpetab ja turismisektorile see kindlasti hästi ei mõju,” tõdes Kägu.

Puudutab omal käel reisijaid

Eesti inimesi võib pankrot niisiis mõjutada juhul, kui reis on ise ostetud Thomas Cookilt või mõnelt nende tütarettevõttelt – näiteks Soome firmalt Tjäreborgilt. On raske hinnata, kui palju seesuguseid inimesi võib olla, ent Eesti reisihuviliste foorumis Trip.ee on nii mõnigi kasutaja enda tulevikku planeeritud Thomas Cooki reisi pärast mures.

Neil, kellel seesugune reis ette on planeeritud, tuleks esmalt tutvuda enda reisikindlustuse tingimustega – on võimalik, et kui oled hankinud reisitõrkekindlustuse, katab see ka lennufirma maksejõuetuse.

Ühendust tasub võtta ka enda krediitkaardipakkuja või pangaga, et selgeks teha, kas juba tasutud summat on võimalik tagasi nõuda.

Thomas Cooki lennukite remontija: kahju kuulda

Tallinna lennujaama juures tegutsev lennukihooldusfirma Magnetic MRO on olnud Thomas Cooki pikaajaline teenusepakkuja.

“Otse loomulikult on kahju kuulda legendaarse reisikorraldaja kaubamärgi Thomas Cook UK Plc pankrotist. Thomas Cook on Magnetic MRO jaoks üks kauaaegseid klient olnud.rääkimata emotsionaalsest tähendusest, kuna tegemist on siiski maailma ühe vanima kaubamärgiga,” rääkis Magneticu juht Risto Mäeots Geeniusele.

Ta lisas, et ka hetkel on Tallinnas Magnetic MRO baasihoolduse angaaris üks Thomas Cooki lennuk korralises hoolduses.

“Rahalises mõttes ei ole Thomas Cookil Magnetic MRO kogukäibes märkimisväärne osa ning kindlasti tegemist pole rahaliselt suurema kliendiga, kelle kadumine Magnetic MRO jaoks suurt kahju tekitab,” rõhutas Mäeots siiski.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.