Kuidas turvakaamerad toimivad?
Täna mõnda Selveri kauplusesse minnes ei pruugi külastaja aga turvameest isegi tähele panna, kuna enam ei pea kaupmehed vajalikuks korraga suurt hulka turvatöötajaid ühes kaupluses pidada.
“See, et turvameest enam kauplusesse tulles alati kohata ei pruugi, ei tähenda, et poed valvatud poleks,” rääkis Selveri ostudirektor Katrin Riisalu aasta tagasi Geeniusele.
Jaekaubanduses on kiiresti kasvanud tehnoloogia osakaal, näiteks iseteeninduskassas. Sama on toimumas ka valvesüsteemide – kaamerate, andurite ja sensorite – koha pealt.
“Turvasüsteemide tehniline pool areneb kiiremini ja töötab tulemuslikumalt kui mõni varasem, ainult turvatöötajatel põhinev lahendus. Tänapäeva kaamerad on väga hea kvaliteediga, hästi liigutatavad ja kergesti ümberpaigaldatavad,” nentis ta.
Turvakaameratest rääkides tuleb paljudele inimestele tõenäoliselt silme ette pilt kümne ekraani taga istuvast turvatöötajast, kes kohvi rüüpamise ja saiakese söömise vahel tuima pilguga kauplust peaks valvama.
Tegelikkuses on tänapäeva valvekaamera videovoogude taga terve juhtimiskeskuse jagu inimesi, kelle ülesandeks on kauplustes toimuvat reaalajas jälgida ja kõikidest kahtlastest tegevustest turvatöötajaid või otse politseid teavitada.