Uudis

Kurikuulsa mööblifirma kliendid räägivad suu puhtaks: lõpuks aitas vaid kohtuga ähvardamine

Mööbel. Foto on illustratiivne.Lõuna-Eesti Postimees/Scanpix

Kirjutasime eile tarbijavaidluste komisjonist läbi käinud juhtumitest, kus mööblisalong OÜ Forward Mööbel oli mitmel kliendil naha üle kõrvade tõmmanud ja lubatud mööblit tarnimata jätnud endale ette makstud raha. Kusjuures summad olid päris suured, mõlemal puhul maksti üle 1700 euro ette ära.

Loo peale kirjutas Rahageeniuse toimetusele veel mitu mööblisalongi klienti, kes firmast petta olid saanud.

“Ka minul oli selle firmaga probleeme,” rääkis Natalja (täisnimi toimetusele teada). Tema tellis ettevõttelt köögimööbli ning tasus ettemaksuna 1376 eurot. Tänase seisuga pole ta näinud ei raha ega mööblit.

“Tarbijavaidluste komisjon tegi minu kasuks otsuse, aga firma raha ei tagastanud,” möönis ta.

Oma kogemust otsustas jagada ka Jekaterina (samuti täisnimi toimetusele teada), kes sai küll lubatud mööbli, kuid seda alles pärast raske kadalipu läbimist.

“Mullu juulis tellisime köögimööbli ja augustis veel garderoobi liugukse, mille kogumaksumus oli 3900 eurot ja valmimisaeg oli lubatud kaks kuud,” rääkis Jekaterina. “Oli tehtud ettemaks köögimööbli eest ja augustis võttis minuga ühendust Sergei (firma juhatuse liige Sergei Skipidarov – toim), kellega olimegi kogu aeg kontaktis, ja ütles, et köögimööbel on valmis ja tuleb teine maksest teha.”

Jekaterina maksis teise osa ära ja mõne päeva pärast toodi köögimööbel kohale, kuid seejärel hakkasid jamad pihta. “Selle paigaldamine venis kuu aega ja lõpuks selgus, et ühel kapiuksel on praak,” selgitas ta.

Liuguksed said valmis septembri lõpuks, aga nende kätte saamisel selgus, et üks uks on jällegi praak ja teise liugukse mõõdud olid valed. “Sergei võttis need tagasi alles novembris. Ja rohkem ma teda näinud pole,” selgitas Jekaterina.

Kadus kui tina tuhka

Jekaterina soovis küll praakuste vastu saada õiget kaupa, kuid Sergei ei vastanud enam kõnedele ega kirjadele. “Käisime ka nende Idakeskuses nende kontoris, aga seal istuv proua ütles, et ei ole ka Sergeid ammu näinud ja et me pole ainsad, kelle tellimused on pooleli jäetud,” meenutas Jekaterina.

“Selleks ajaks olime peaaegu valmis juba praakuksi tagasi võtma, aga ei saanud kedagi kätte. Novembris sündis meie perre uus liige ja oma tellimuse nõudmine oli viimane asi, millega oleks tahtnud tegeleda,” möönis naine. “Aga usteta kapi vaatamine pani mind tegutsema.”

Jekaterina kirjutas Skipidarovile, et pöördub tarbijakaitseametisse, kuid ei saanud mehelt vastust. “Ja lõpuks lihtsalt helistasin Sergeile pikalt-pikalt. Lõpuks võttis ta telefoni vastu ja meil oli tõsine vestlus, ei tea kas see mõjus, aga lõpuks saime uued uksed. See oli selle aasta jaanuaris.”

Mis oli telefonikõne sisu? “Ma ütlesin, et ma saan talt nagunii raha või mööbli kätte või ma ei luba tal oma tööd edasi teha. Ütlesin, et kirjutan igal pool firma pettustest ja vajadusel lähen kohtusse!” meenutas Jekaterina.

“Soovitan teistel klientidel olla järjekindel ja ehk veab!” sõnas ta.

OÜ Forward Mööbel esindajad pole Rahageeniuse kommentaaripalvele vastanud.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.