Uudis

Kurikuulsad skeemitajad asusid jälle sotsiaalmeedias eestimaalaste raha noolima

Taevatee kodulehekülg.

Viimasel ajal märkab Facebookis ohtralt Skyway/Taevatee sponsoreeritud reklaame, mis suunavad ettevõtte kodulehele, kus kutsutakse inimesi nende projekti investeerima. Aktiivselt tegutseb ka nende enda Facebooki leht, kus erinevaid projekte kiitvaid postitusi leiab. Tasub teada, et tegemist on pakkumisega, mille eest on hoiatanud üle maailma nii finantsametid ja keskpangad.

Taevatee kodulehel märgitakse, et tegemist on uuendusliku transpordisüsteemiga, mille sarnast pole varem nähtud. Nimelt plaanitakse ehitada üle maailma trossidel töötavaid ronge ja vaguneid, mis peaks linnade transpordimured ära lahendama.

Huvilistele pakutakse ostmiseks investeerimispakette, kust siis teatud summade eest aktsiaid saab. Firma ise väidab, et aktsiad on müügil suure soodustusega ja näiteks ingliskeelsel kodulehel seisab lubadus, et investorid saavad aktsiatest dividende ja seega “ollakse osa 21. sajandi suurimast transpordifirmast.”

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Tõsi, Skyway ei müü päris õhku: näiteks Minski lähedal on nende prototüüp püsti pandud, kuid teistes riikides on läbirääkimised ettevõtte vastuolulisuse tõttu katki jäänud. “Skyway Groupi ettevõtted ja esindajad kutsuvad inimesi finantseerima ebaselgeid projekte, lubades kiiret kasumit,” seisab näiteks Leedu keskpanga hoiatuses. “Olge ettevaatlikud, muidu võite rahast ilma jääda.”

Finantsinspektsiooni juhatuse esimehe abi Terje Kahro juhib tähelepanu, et FI on juba 2017. aastal avalikustanud hoiatusteate seoses SkyWayga.

“Finantsinspektsioon teavitab investoreid, et Finantsinspektsioonile teadaolevalt on SkyWay Invest Group LTD  pöördunud Eesti elanike poole ning pakkunud neile ostmiseks enda aktsiad,” seisab hoiatuses.

“First SkyWay Invest Group LTD ei ole väärtpaberite avalikuks pakkumiseks esitanud Finantsinspektsioonile vajalikke dokumente ja seega puudub tal õigus Eestis aktsiaid avalikult pakkuda.”

Kahro ütles, et amet ei anna hinnangut sellise skeemi õiguspärasuse osas (st kas tegemist on petuskeemiga ja/või püramiidskeemiga), kuid sellele võib tema sõnul leida vihjeid muudest viidatud hoiatusteadetest.

“Küll saame aga öelda, et taevatee.ee veebilehe kaudu aktsiaid pakkuval isikul puudub õigus sellisel viisil nende pakkumiseks, kuna aktsiate avalikuks pakkumiseks ei ole Finantsinspektsioonis registreeritud sellekohast väärtpaberite avaliku pakkumise prospekti,” ütles ta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.