Uudis

Lendude pikem keelamine Eestist vajab Euroopa heakskiitu

AirBalticu lennuk.Foto: Shutterstock

Majandusminister Taavi Aas andis nädalavahetusel teada, et Eestist on koroonakriisi tõttu mitmesse riiki lendamine keelatud. Kui keeld pikemaks venib, on selleks vaja Euroopa Komisjoni heakskiitu – lühema piirangu puhul piisab teavitusest.

Nädalavahetusel Aasa allkirja saanud korralduse järgi ei tohi Eestist lennata kõrge koroona haigestumisriskiga riikidesse nagu Ühendkuningriigid, Rootsi, Belgia, Taani, Türgi, Valgevene ja Venemaa.

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets kirjutas Facebookis, et lennukeelust tuleb kehtivate õigusaktide kohaselt teavitada Euroopa Komisjoni.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Eesti teavitus veel kohale jõudnud ei ole – samas märkis Kasemets, et see võibki muidugi veidi aega võtta. Pärast kaht nädalat kestnud piirangut enam teavitusest ei piisa, tuleb saada edasiseks komisjoni heakskiit. 

“Kokku (lisaks Eestile) on jõus olevaid lennukeelde 10 EL riigis. Viimase kuu jooksul pole ükski riik lennukeelde kehtestanud ja mitmed on olemasolevad maha võtnud. Tundub, et Eesti liigub vastasuunas,” nentis Kasemets.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.