Uudis

Margus Linnamäe Apollol tuleb Forumi kinode eest välja käia väga korralik summa

Apollo Groupi kinoFoto: Shutterstock

Eile sai teatavaks, et Margus Linnamäele ja Ivar Vendelinile kuuluv Apollo kett ostab ära konkurendi Forum Cinemase kinod. Nüüd on selgunud ka tehingu hind.

Kõikide Forum Cinemase kokku üheksa kino ost Eestis, Lätis ja Leedus läheb Apollole maksma 77 miljonit dollarit ehk veidi üle 64 miljoni euro, teatas Forumi omanik, USA kinokett AMC.

See tähendab, et väga suurt koroona-alet Apollo ei saanudki: hind on umbes üheksa korda kinode prognoositud ärikasumist selleks aastaks, kui COVID-19 mõju poleks olnud.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Lepingu järgi saab AMC poole müügisummast allkirjastamisel ehk nüüd kohe, ülejäänu aga siis, kui kolme Balti riigi konkurentsiametid tehingu heaks kiidavad.

Tehing allkirjastati eelmise nädala reedel, kinnitas Apollo grupi nõukogu esimees Sven Nuutmann eile Geeniusele.

Nuutmanni sõnul oli eesmärk laieneda; näiteks Leedu on firma jaoks väga oluline turg ning ostutehing võimaldab laieneda kiiremini.

Filmide levitamise äri tehinguga kaasa ei tule, ostetakse ainult kinod.

Apollo ise loodab, et tehing lüüakse täiesti lukku selle aasta jooksul või uue aasta alguses. Asja komplitseerib see, et vaja on kõikide Balti riikide konkurentsiametite luba.

Leedus Nuutmanni hinnangul probleemi ei tohiks olla; seal on Apollol endal praegu üks kino Panevėžyses, kusjuures Forumit linnas pole. Lätis peaks samuti asi libedalt minema.

“Kuidas see Eestis läheb, eks me seda näeme,” ütles Nuutmann. Samas märkis ta, et kinoäri on pandeemia järel küllaltki raskes seisus ning avaldas lootust, et see on üks argumente tehingu kasuks.

Forum Cinemas on Baltikumi suurim kinofirma. Eestis kuuluvad neile Tallinnas Coca-Cola Plaza, Tartus Ekraan ja Viljandis kino Centrum. Lätis on Forumil üks ja Leedus viis kino.

Uuest kinogrupist saaks selgelt Eesti kõige suurem tegija, millele pakuks konkurentsi sisuliselt ainult Cinamon ning väiksemad tegijad nagu Artis ja väiksemates kohtades asuvad üksiktegijad.

Forum Cinemas kuulub praegu Soome kinooperaatori Finnkino Gruppi, mis omakorda kuulub rahvusvahelise kinoketi Odeon koosseisu. Odeon omakorda kuulub USA kinoketile AMC (mida ei tohiks segamini ajada samanimelise USA telekanaliga).

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.