Uudis

Ministeeriumid ei taha veel lasteaia kohatasu kaotada

Koroonakriisi ajal loobusid paljud omavalitsused kohatasu küsimisest olenemat sellest, kas laps käis lasteaias või mitte.Foto: Shutterstock

Kolm ministeeriumi ei toeta ettepanekut kaotada lapsevanemate kohustus tasuda lasteaia kohatasu.

Valitsus annab neljapäevasel istungil arvamuse Sotsiaaldemokraatliku Erakonna riigikogu fraktsiooni ja riigikogu liikme Raimond Kaljulaidi algatatud eelnõu kohta, mis näeb ette kaotada lapsevanemate kohustus tasuda lasteaia kohatasu, teatas valitsuse pressiesindaja.

Eelnõuga kavandatud muudatuste järgi määratakse lasteasutuse majandamiskulude, personali töötasu ja sotsiaalmaksu ning õppevahendite kulude katmiseks riigieelarvest omavalitsusüksustele toetus, mis jaotatakse omavalitsusüksuste vahel proportsionaalselt laste arvule, sõltudes lapse vanusest, lasteasutuse majandamiskuludest või muudest asjaoludest. 

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Rahandusministeerium toetab eelnõu eesmärki, kuid mitte konkreetset eelnõu.

Sotsiaalministeerium teeb ettepaneku arutada lasteaia kohatasu maksumusega seonduvaid küsimusi uue alushariduse seaduse koostamise raames. Ka haridus- ja teadusministeerium teeb ettepaneku eelnõu mitte toetada, sest ei pea otstarbekaks muuta rahastamise aluseid alushariduse seaduse muutmise protsessist eraldi.

Valitsuse arvamus tuleb esitada riigikogu kultuurikomisjonile 26. juuliks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.