Uudis

Minister Järvan soovib elektri universaalteenust reformida

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan JärvanFoto: Postimees

Juba pea kuu aega on elektri hind Nord Pool börsil olnud soodsam riigi poolt väljatöötatud universaalteenusest. Sellest lähtuvalt teatas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvan täna riigikogu erikomisjoni arutelul, et ta on algatanud universaalteenuse reformi. 

Ministri sõnul peitub mõte selles, et reformi järgselt saaksid universaalteenusel olevad tarbijad soodsate börsihindade ajal kasutada endiselt börsielektrit ning kallitel aegadel tarbida nii-öelda fikseeritud universaalteenust. 

Järvan ütles erikomisjoni ees, et universaalteenuse mõte on olnud tarbijatele kindluse andmine ning seda on teenus ka täitnud. 

Universaalteenusega on praeguseks liitunud ligikaudu 300 000 kodutarbijat, 10 000 ettevõtet ja 300 kohaliku omavalitsuse asutust. 

Erikomisjoni esimees Tõnis Mölder pööras istungi käigus korduvalt tähelepanu tõsiasjale, et enne valimisi on sellel riigikogu koosseisul veel vaid kolm töönädalat ees ehk minister Järvani poolt täna avalikustatud universaalteenuse reformi kallal peaks töö toimuma kiires tempos.

“Kas koalitsiooni sees on reformi osas konsensus tekkinud? Kas see laieneks vaid Eesti Energiale või ka teistele universaalteenuse pakkujatele?,” küsis Mölder istungil.

Järvani sõnul arutatakse teemat just sel minutil toimuval koalitsiooninõukogu istungil. Kuna ta ise võttis osa erikomisjoni istungist ei osanud ta öelda, mida reformist arvavad Reformierakond ja Sotsiaaldemokraadid. 

“Nii nagu tootmise puhul, kohustame reformi puhul vaid Eesti Energiat. Oleme suhelnud ka teiste elektrimüüjatega, nad on andnud tagasisidet, et on tehtav,” väitis Järvan.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.