Uudis

Nüüd on makse tegemiseks vaja teada vaid telefoninumbrit, teenus peaks toimima ka pankade vahel

Pankadevahelisi makseid saab nüüd teha ka telefoninumbrit teades.Foto: Coop Pank

Valminud on uus pankadevaheline lahendus nimemakse, mis võimaldab eraklientide vahelisi makseid sooritada vaid saaja telefoninumbri alusel.

Esialgu on teenus kasutusel Swedbanki, SEB ja Coop Panga mobiiliäppides ning saab maikuus kättesaadavaks ka LHV klientidele, teatas panku ühendav Pangaliit.

Nimemakse töödeldakse võimalusel välkmaksena ja raha laekub sel juhul saaja kontole vaid loetud sekundite jooksul. “Kuigi esialgu saavad uut mugavusteenust kasutada vaid osade Eesti pankade kliendid, on lahendus avatud kõigile pankadele,” ütles Pangaliidu arvelduste töögrupi juht Kaspar Loog.

Eesti pangad tõid uue teenuse turule koostöös Läti Keskpangaga, mmishaldab turvaliselt nii Eesti kui ka Läti pangaklientide telefoni- ja kontonumbrite registrit.

Läti keskpanga makseteenuste juhi Harijs Ozolsi sõnul saab nimemaksetest loodetavasti peagi sarnaselt välkmaksetega kogu Baltikumis uus standard. “

Mobiiltelefonipõhised reaalajas toimuvad maksed lubavad süsteemiga ühinenud pankadel pakkuda fintechidele, e-kaubandusele, kaubandusele ja muudegi sektorite ettevõtjatele uusi võimalusi teenuste arendamiseks ja klientide kasutajakogemuse parandamiseks. 

Uue teenuse kasutamiseks peavad kliendid aktiveerima nimemakse seaded oma panga mobiilirakenduses.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.