Uudis

Omapärane iduidee: eestlased asusid Lõuna-Aafrikas kasutatud autosid rentima

CarGeti finantsjuht Marten Orgna ja tegevjuht Eerik Oja.Foto: Jake Farra

Lõuna-Aafrika Vabariigis ei võimalda pangad isegi paljudel keskmise sissetulekuga inimestel endale sõidukit soetada. Samas on riik väga suur, ent puuduliku ühistranspordivõrgustikuga. Eesti iduettevõte CarGet on otsustanud selle tühimiku täita.

Otsitakse 1% suurest turust

„Suletud autoturu tingimustes on isegi kasutatud autode hinnad enamikule inimestest kättesaamatult kõrged ning teatud mõttes on CarGet loonud täiesti uue turusegmendi. Lõuna-Aafrika teedel liigub ühtekokku umbes 11 miljonit autot. Meie eesmärgiks on saavutada 1% koguturust ehk ühtekokku tahame osta ligikaudu 100 tuhat autot,“ ütles CarGet-i tegevjuht Eerik Oja.

Kliendil on õigus renditav auto CarGetilt auto igal hetkel välja osta. Pärast viieaastast rendiperioodi on auto hinnaks 5000 randi.

Juba esimese poolaastaga katsid klientide kuumaksed CarGet-i igakuised tegevuskulud ning nõudlust silmas pidades on kasvu tagamiseks kavas ka edaspidi kaasata Eesti kapitali.

CarGet on 2017. aastal asutatud Eesti kapitalil põhinev iduettevõte, mis tegeleb Lõuna-Aafrika vabariigis kasutatud autode finantseerimisega.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.