Uudis

Omapärane iduidee: eestlased asusid Lõuna-Aafrikas kasutatud autosid rentima

CarGeti finantsjuht Marten Orgna ja tegevjuht Eerik Oja.Foto: Jake Farra

Lõuna-Aafrika Vabariigis ei võimalda pangad isegi paljudel keskmise sissetulekuga inimestel endale sõidukit soetada. Samas on riik väga suur, ent puuduliku ühistranspordivõrgustikuga. Eesti iduettevõte CarGet on otsustanud selle tühimiku täita.

Otsitakse 1% suurest turust

„Suletud autoturu tingimustes on isegi kasutatud autode hinnad enamikule inimestest kättesaamatult kõrged ning teatud mõttes on CarGet loonud täiesti uue turusegmendi. Lõuna-Aafrika teedel liigub ühtekokku umbes 11 miljonit autot. Meie eesmärgiks on saavutada 1% koguturust ehk ühtekokku tahame osta ligikaudu 100 tuhat autot,“ ütles CarGet-i tegevjuht Eerik Oja.

Kliendil on õigus renditav auto CarGetilt auto igal hetkel välja osta. Pärast viieaastast rendiperioodi on auto hinnaks 5000 randi.

Juba esimese poolaastaga katsid klientide kuumaksed CarGet-i igakuised tegevuskulud ning nõudlust silmas pidades on kasvu tagamiseks kavas ka edaspidi kaasata Eesti kapitali.

CarGet on 2017. aastal asutatud Eesti kapitalil põhinev iduettevõte, mis tegeleb Lõuna-Aafrika vabariigis kasutatud autode finantseerimisega.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.