Uudis

Ongi müügis! Ostsime esimese Tallinna–Helsingi tunneli pileti

Ostsime pileti rongile, mis võiks väljuda 24. detsembril 2024. Hägustasime igaks juhuks piletinumbri ära, et keegi teine meie asemel rongile ei läheks.

Peter Vesterbacka avas täna Tallinna-Helsingi tunnelirongi piletimüügi, kust saab osta pileteid kõige varem 24.12.2024 väljuvale rongile.

Müügis on kolm piletit: 50-eurone üheotsapilet, 100-eurone edasi-tagasi pilet ja 1000-eurone aastapilet.

Geeniuse toimetus tegi prooviks ostu ära ja saimegi 50 euro eest pileti, millega võime sõita Tallinnast läbi tunneli Helsingisse (vaata pilti).

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Miks piletid juba müügis on?

Kuna tunneli ehitus on praegu veel alles etapis, kus pole selgegi, kas see üldse tuleb, on piletiostmine lihtsalt üks võimalus projekti toetada.

Teisest küljest on sujuv piletimüük osa tunnelit ehitava ettevõtte FinEst Bay Area visioonist. Eelmisel nädalal Eestis käinud Peter Vesterbacka rääkis, et ühel või teisel moel peab piletimüüki kui sellist hakkama planeerima algusest peale, mitte siis, kui tunnel tegelikult valmimas on.

“Kas 30-minutise reisiaja Tallinna-Helsingi vahel nulliks ära 30-minutine turvakontroll või ei,” rääkis Vesterbacka probleemidest, miks juba praegu piletisüsteemi peale mõeldakse.

Kas 50 eurot on palju või vähe?

Täna hommikul Helsingis peetud FinEst Bay Area pressikonverentsil räägiti nii sellest, et tunneli ehituseks on 100 miljonit eurot rahastust juba olemas, kui ka tutvustati täpsemat finantsplaani.

Selle järgi hinnastatakse tunnelirongi ühe otsa pileti hind praami ja lennukipileti hinna vahele.

Inflatsiooni arvestades maksaks 2024. aastal kahe linna vaheline edasi-tagasi praamipilet €56,5 ja lennukipilet €186,5.

Selle järgi ongi praegu sihiks võetud tunnelirongi edasi-tagasi pilet 100 eurot.

Muide, aastapileti hinnaks plaanitakse kehtestada €2499, nii et praegune “eelmüügi” €1000 on nagu peaaegu tasuta saadud. Kui ainult uskujaid jätkuks…

Foto: FinEst Bay Area

Palju see tunnel maksma läheb?

15 miljardit eurot, millest üks miljard on projektijuhtimine ja veel 750 miljonit juhtimine.

Selline on firma välja käidud eelarve:

Prognoosi järgi tehtaks tunneli kaudu 51 miljonit reisi aastas, 41% inimestest sõidaks ühe otsa ja 42% edasi-tagasi. Lisaks veetaks 22 miljonit tonni kaupa aastas.

Kõigest selleks sünniks aga nii palju kasu, et see paisutaks aastate jooksul Soome majanduskasvu üle 7% ja Eesti oma lausa üle 8%.

Pileteid FinEst Bay Area tunnelirongi saab osta siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.