Uudis

Palgamaksjate edetabel: põllumehed ja ehitajad saavad ka Põlvamaal enam kui 2000 eurot palka

Palgatõusu teemaline meeleavaldus.Foto: Postimees/Scanpix

Tublit palka on Põlvamaal maksnud ehitusfirma Kanniku OÜ, kus keskmine palk on veidi üle 2000 euro kuus, selgub maksu- ja tolliameti andmetest.

Edetabeli esiotsa mahub ka põllumajandusega tegelev Erki Oidermaa FIE. “Erki Oidermaa haritava maa pind on suurenenud 20 aasta jooksul 280 korda, talle kuulub ligi veerand Eesti seemneviljaturust,” tutvustab ettevõtte ennast ise. Ka sellest firmas on keskmine palk 2000 euro kandis.

Kolmandal kohal tabelis on Acino Estonia OÜ samuti 2000-eurose kuupalgaga.

Põlvamaale on registreeritud ka Takeda Pharma AS, kuid ettevõtte töötajad ja kontor on tegelikult Tallinnas. Keskmine töötasu Takeda Pharma AS-is on vägagi muljetavaldav, viimase nelja kvartali keskmine brutopalk ettevõttes küündinud pea 6000 euroni, selgub maksuameti andmetest.

Eriti helde on ettevõte palgaga olnud 2018. aasta III kvartalis, kui ühe töötaja kohta käidi tööjõumakse välja enam kui 5 000 eurot ning see kergitab ka aasta keskmise ulmelistesse kõrgustesse.

Muul ajal on ühe inimese kohta tööjõumakse tasutud keskeltläbi 2300-2 600 eurot, mis tähendab, et brutopalka on inimesed saanud ikkagi enam kui 4000 eurot, võrreldes Eesti keskmiste töötasudega on ka see igati kadestamisväärt number.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.