Uudis

Priit Alamäe kutsub Nortalisse: plaanime järgmisel aastal ületada 1000 töötaja piiri

Eesti 200 juhatuse liige Priit Alamäe. Foto: Eesti Meedia/Scanpix

IT-firma Nortal juht Priit Alamäe ütleb Rahageeniusele, et võrreldes täna tsiteeritud, kuid juba suvel Soome ajakirjale Tietoviikko antud intervjuuga on ettevõte juba korralikult kasvanud.

Mis tempoga Nortal praegu areneb?

Sel aastal kasvame ca 35% ja järgmisel aastal tahaks vähemalt sama tempot hoida. Tänaseks on Nortalis inimesi juba üle 800 ja kui kõik läheb plaanipäraselt, siis järgmise aasta lõpul ületame ka tuhande piiri.

Tegutsete paljudel turgudel, ka väljaspool Euroopat. Kus on kasv kõige kiirem?

Meie kõige kiiremini kasvavad turud on täna USA, Soome, Saksamaa ja Rootsi. Pärsia lahe riikides (GCC – Gulf Cooperation Council, toim.) ja Eestis me pigem otsime mõõdukat kasvu koos hoolikat valitud klientidega. Kiiresti kasvavad ka meie Leedu ja Serbia arenduskeskused.

Kõrvaltvaatajale jääb mulje, et Eestis on IT-töötaja leidmine võimatu missioon. Kuidas sellega hakkama saate?

Nortalil on erinevatel turgudel väga erinev positsioon sõltuvalt meie turuosast ja sellega seotud tuntusest, aga tööandjana on meil õnneks kõigil turgudel väga hea maine ja häid inimesi suudame me värvata igal pool.

Eesti turul otsivad inimesed parimat kombinatsiooni väljakutsest, variatsioonist, tehnoloogilisest uudsusest, turvalisusest ning kompensatsioonist.

Siin on Nortal kindlasti üks parimaid valikuid – me ehitame võtmesüsteeme nii globaalsetele sadade miljonite klientidega ettevõtetele kui ka maailma parimat e-riiki ja sellist kombinatsiooni on mujalt keeruline leida.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.