Uudis

Reisijal tuli lennufirmaga 600-eurose hüvitise pärast vaielda riigikohtuni välja

Finnairi lennuk.Foto: Shutterstock

Reisijatele lennufirmadelt hüvitisi välja nõudval firmal Lennuabi tuli 600-eurose hüvitise pärast käinud vaidluses Finnairiga minna riigikohtuni välja, lennufirmal tuleb hüvitis nüüd reisijale välja maksta.

Nimelt otsustas riigikohus Finnairi kassatsioonikaebust ringkonnakohtu otsuse osas mitte menetlusse võtta, sest meeskonnaliikme haigestumine ei ole erakorraline sündmus, mille tõttu oleks lennu hilinemine õigustatud.

“Konkreetne juhtum leidis tegelikult juba aset 2017. aasta oktoobris, mil Singapur-Helsingi lend hilines meeskonnaliikme haigestumise tõttu ning reisija omakorda jäi maha oma jätkulennust Tallinnas. Seetõttu jõudis inimene Tallinna planeeritust üle nelja tunni hiljem,” rääkis Lennuabi peajurist Karl Hõbemägi.

Kui pikamaalend tühistatakse või hilineb see vähemalt 4 tundi, on reisijal õigus 600-eurosele kompensatsioonile.

Finnair hüvitist maksta ei soovinud, väites et meeskonnaliikme haigestumine on erakorraline sündmus. Samas Euroopa Kohtu varasema praktika kohaselt on lennufirmad siiski kohustatud selliste tõrgetega arvestama.

“Küll aga menetluse käigus muutis vastaspool vaidluse sisu ning Finnair hakkas hoopis väitma, et nõue on aegunud, kuigi tegelikult selline nõue aegub kolme aastaga,” ütles Hõbemägi.

Nii maakohus kui ringkonnakohus jätsid õiguse Lennuabile. Finnair kaebas otsuse edasi riigikohtusse, mis möödunud nädalal otsustas seda mitte menetlusse võtta.

Kuidas hilinenud või ära jäänud lennu eest hüvitist nõuda, saab lugeda siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.