Uudis

Reisikorraldaja Sputnik läks pankrotti – kuidas reisi ostnud oma raha tagasi saavad?

Kes on Sputnikult ostnud üksikuid teenuseid, näiteks lennukipileti, on oma rahast ilma.Foto: Shutterstock

Reisiettevõtja Sputnik OÜ teatas 28. aprillil Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametile (TTJA), et ei suuda täita oma kohustusi reisijate ees, mistõttu algatas TTJA tagatise kasutamise menetluse. TTJA kogub reisijatelt avaldusi ära jäänud pakettreisi või selle osa või pakettreisi kinkekaardi eest tasutud raha tagasi saamiseks.

Reisiettevõttel Sputnik OÜ on kehtiv tagatis kogusummas 23 000 eurot, mille on välja andnud BTA Insurance Company SE Eesti filiaal. Reisikorraldaja tagatist kasutatakse reisijate tagasitoomiseks, vajadusel tagasitoomiseni majutamiseks, reisitasu tagastamiseks reisi ära jäämise korral või hüvitise tasumiseks pakettreisi ära jäänud osa eest, ning kasutamata kinkekaartide hüvitamiseks.

Nendel reisijatel, kes maksid reisi eest krediitkaardiga, soovitab amet ühendust võtta oma pangaga, et uurida makse tühistamise võimaluste kohta. Kui reisiostja oli jõudnud sõlmida ka reisitõrkekindlustuse, tuleks pöörduda kindlustusfirma poole, ja küsida, kas reisifirma maksejõuetus on kindlustuskaitsega hõlmatud. Kui reisiettevõtjalt on ostetud üksikuid reisiteenuseid, näiteks ainult lennupilet või ainult majutus, siis neid tagatise arvelt ei hüvitata.

Avalduse esitamiseks tuleb täita ja allkirjastada vastav vorm. Avaldus koos asjakohaste lisadokumentidega tuleb saata hiljemalt 28. mail 2021 e-posti aadressile reis@ttja.ee või tavapostiga Endla 10a, 10122 Tallinn. Hiljem saanud avaldusi läbi ei vaadata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.