Uudis

Rekord purustatud: Tallinkiga sõitis juulis üle 1,2 miljoni inimese

Tallinki laev Star.AS Tallink Grupp

Börsifirma Tallink Grupp teatas äsja, et püstitas uue juulikuu reisijateveo rekordi, mis ühtlasi on laevafirma suurim reisijate arv ühes kuus.

Täpsemalt veeti juulis kokku 1,24 miljonit reisijat, seda on 1,2% rohkem kui 2018. aasta juulis.

Avaldatud statistika kohaselt kasvas reisijate arv juulis kõikidel ettevõtte liinidel. Lisaks rekordilisele üldisele reisijatearvule püstitas Tallink ühes kuus veetud reisijaterekordi ka Eesti-Rootsi liinidel, kus veeti juulis kokku 119 398 reisijat, ning Läti-Rootsi liinil, kus veeti juulis kokku 97 756 reisijat.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Firma vedas inimesi 170 riigist üle maailma, sealhulgas reisijaid sellistest eksootilistest riikidest ja piirkondadest nagu Uus-Kaledoonia, Guyana, Laos, Brunei, El Salvador, Mongoolia ja paljudest muudest riikidest ja piirkondadest.

Kuigi suurim hulk ettevõtte reisijatest pärineb Tallinki koduturu riikidest Eestist, Soomest, Rootsist ja Lätist, suureneb sarnaselt eelmistele aastatele endiselt Aasiast tulnud reisijate arv.

Lisaks Aasia reisijatele on aga märgata ka Euroopa riikidest saabuvate reisijate arvu kasvu, sealhulgas enim on kasvanud Saksamaalt, Itaaliast, Prantsusmaalt ja Suurbritanniast tulnud reisijate arvud.

Lisaks reisijaterekorditele püstitas ettevõte ka uue juulikuus veetud kaubaveoühikute rekordi, vedades selle aasta juulis kokku 29 967 ühikut kaupa, mis on 1.1% võrra rohkem kui samas kuus eelmisel aastal.

Kuigi veetud reisijate sõidukite arv juulikuus polnud sel korral rekordiline, on juulis veetud 155 297 sõidukit siiski 1% võrra rohkem kui aasta varem.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.