Uudis

Rõõmusõnum tartlastele: Lõunakeskuse juurde võib tulevikus kerkida uus veekeskus

Just sellele kinnistule Lõunakeskuse kõrval võib tulevikus kerkida uus veekeskus.Foto: Scanpix

Tartu võib ülekoormatud Aura keskuse kõrvale saada tulevikus ka teise veekeskuse Lõunakeskuse lähistele. Tõsi, niipea uut ujulat ilmselt ei kerki ning protsess võtab aastaid.

Tartu linnavolikogu lubas eilsel istungil linnavalitsusel seada enampakkumise korras hoonestusõiguse ujula rajamiseks Lõunakeskuse ja Tartu teaduspargi vahel asuvale 24 000 ruutmeetri suurusele kinnistule.

Enampakkumise võitjal on pärast hoonestusõiguse lepingu sõlmimist viis aastat aega, et minimaalselt 5000-ruutmeetrise ehitusaluse pinnaga ujula ja veekeskus valmis ehitada. Linna tingimus on, et keskuses peab olema vähemalt üks 25-meetrine kaheksa rajaga bassein ning ujulat teenindavad abi- ja haldusruumid.

Hoonestusõiguse tähtaeg on 50 aastat ning aastatasu alghind ligi 17 000 eurot, mida muudetakse iga viie aasta järel maa turuväärtuse alusel.

Möödunud aasta kevadel otsustas volikogu korraldada samuti ujula rajamise eesmärgil hoonestusõiguse konkursi A. Le Coq’i spordimaja naabruses asuva Ihaste tee 9 kinnistu ligi 8000 ruutmeetri suurusele alale. Ka see võimalus on endiselt avatud, kuid tahtjaid seni ei ole olnud.

Lõunakeskuse ja Tartu teaduspargi vahel asuvale Riia tänav 195 kinnistule on ujula ja veekeskuse rajamiseks huvi üles näidanud aga Lõunakeskuse omanikfirma Astri Grupp.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.