Uudis

Saaremaale saab nüüd nädalavahetuseti lennata kolm korda päevas

Foto: PM / Scanpix Baltics

Maanteeamet pikendas senise lennufirmaga Transaviabaltika Kuressaare ja mandri vahelise lennuliini lepingut ning lennufirma on vajadusel valmis reedeti ja pühapäeviti lendama kolm korda päevas.

Lepingu kohaselt teenindab antud liini 19-kohaline lennuk ning nädalas tehakse 12 lendu. Üks reis maksab 25 eurot inimese kohta.

Maanteeameti eesmärk on sõlmida võimalikult kiiresti leping suurema lennuki toomiseks Tallinn-Kuressaare-Tallinn liinile, mis vastab paremini kohalike inimeste vajadustele.

Olukorra leevendamiseks kinnitas JSC aviation company “Transaviabaltika” Maanteeametile, et on vajadusel valmis reedeti ja pühapäeviti teenindama Tallinn-Kuresaare-Tallinn liini kolmel korral päevas.

Tallinn-Kuressaare-Tallinn liinil pikendati vastavalt ühistranspordiseadusele liini teenindanud vedajaga avaliku teenindamise lepingut kuni uue vedaja leidmiseni. Kuna hankeprotsess käib, siis oli oht, et liini teenindamine katkeb. Uus leping sõlmiti kuni kaheks aastaks. Antud leping on võimalik lõpetada kahekuulise etteteatamisajaga juhul, kui Maanteeamet on uue vedaja leidnud.

Lennupiletite müük on avatud kodulehel www.saartelennuliinid.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.