Uudis

Suur Air Balticu sooduskampaania: kuhu sa 25 euroga tegelikult saad

Air Balticu kampaania tõmbelauseks on "Hinnad alates 25 EUR"

Air Baltic pakub taas odavaid lende, lubades klientidele 25 euroga lende. Selgub aga, et 25 euroga saab ainult kahte kohta, Stockholmi ja Riiga.

Lennufirma koduleht lubab, et Tallinnast Riiga saab alates esimesest veebruarist lennata hindadega alates 19 eurot. Tore, mul ongi vaja veebruari alguses lennata. Üritan osta ühe otsa piletit, ja üllatuslikult pean pileti eest välja käima 66 eurot. No mis seal’s ikka, jääb minemata. Minemata jääb ka 10. veebruaril, siis küsitakse pileti eest 38 eurot. Ikkagi poole rohkem, kui lubatud kuldne soodus 19 eurot.

Kevad koidab aga ka lennujaamas, ning 1. märtsil saan soodushinnast veel tervelt sendi alla. Kui praegu osta 1. märtsiks pilet Tallinnast Riiga, saaks vabalt 18,99 euroga mindud.

Nüüd siis lubatud 25-eurone pakkumine Stockholmi, alates esimesest veebruarist. Kontrollin, aga sel kuupäeval lende pole, või on need kõik juba täis, koduleht ei täpsusta, ega paku alternatiivseid kuupäevasid. 10. veebruaril saan lennata Rootsi küll, seda 49 euro eest. Arvestada tuleb aga jõle pika reisiga, sest pakutav lennukava on järgmine:

21:20 Tallinn (Lennart Meri) (TLL)
22:10 Riia (RIX)
18:30 Riia (RIX)
18:45 Stockholm (Arlanda) (ARN)

Kuna ajas tagurpidi rändamine ei ole võimalik, järeldan, et olles Riias 22:10 lennult maha astunud, on mul lennuoote aega 19 tundi ja 20 minutit. Selle ajaga lähem ma ilmselt peast lolliks ning kulutan söögile ja suveniiridele nii palju raha, et oleks võinud eralennuki rentida ja juba ammu Stockis olla. Rääkimata laevaga reisimisest.

Otselennu juures koidab rõõm aga alles vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril. Soodukale tehti jälle alet ja nii saangi lennata Stockholmi 24,99 euro eest.

Kas Norrasse saab?

Kolmandaks testpakkumiseks võtame Tallinn-Oslo lennuliini. Air Baltic lubab, et alates 3. veebruarist saan lennata 29 euroga Norra. Kas saan? Ei. Peaksin maksma 61 eurot ja läbima sama triki, mis veebruaris Rootsi lennates, kus Riia lennujaama ooteaeg on pea terve ööpäev. Ei, ei ei! Palju parem on lennata neljandal veebruaril 49 euro eest. Tõsi, peatumisega Riias, aga see on õnneks vaid paarkümmmend minutit. Aga ikka ei sobi, te ütlesite ju, et 29 euroga saab. Tõsi, saabki, 14. veebruari õhtul toimuva otselennuga Tallinn Oslo. Täpsemalt on hind 28,99.

Sooduspakkumised on ju toredad ja kindlasti kellelegi ka vajalikud, aga olgem ausad, kes see ikka Riiga lendab, et linna vaadata? Ikeast kraami ära ei too, kolme õlut pole ka mõtet Lätti tooma minna, ja linnaekskursiooni soovijad tahavad tõenäoliselt näha ka ülejäänud Lätimaad ja lähevad seega bussiga. Soodukaid tahaks ikkagi Itaaliasse, Kanaaridele ja teistesse mõnusatesse soojadesse kohtadesse.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.