Uudis

Suur hinnaülevaade: kui palju maksavad Tallinna jõuluturul sokid-sallid, glögi või praad?

Jõuluturg. Foto: Li Merila.

Jõulud on juba varsti ukse taga, mis tähendab, et ka jõuluturg on täies hoos. Seepärast seadsimegi sammud Raekoja platsile, et näha mida seal pakutakse ning mitu münti hinge tagant tuleb glögitopsi eest loovutada.

Kohale jõudes on tõesti esimesena näha kogu turu kõige popimat kaupa – glögi. Seda kuuma sõõmu saab osta nii alkoholiga kui ilma, sellele vastavalt on hind kas kõrgem või madalam. Üldiselt jääb topsi hind turul 2-4 euro vahele, kuid oli ka näha mõnda hinda, mis küündis rohkem 5 euro poole.

Siin saab oma topsiga tulles glögi 50 senti odavamalt. Foto: Li Merila.

Kuigi õues on parajalt külm, saab siiski turul ka süüa – hindade poolest võiks muidugi samahästi restoranis süüa. Toiduvalikute seast ei puudu verivorstid, seakoot, praekapsas ja praekartul, samuti saab proovida põdra grillvorste, pardikoibi ning veisepõskesid. Praehinnad jäävad 10 ja 12 euro vahele.

Jõulupuu on ammu ehtes ning Jõuluvana majakegi püsti. Kui sul enam päkapikud ei käi, siis on hea jõuluturult kaasa haarata üks uhke pulgakomm, mille hind jääb 2-3 euro kanti, või mõni rosett.

Ühe roseti hind on 3 eurot. Foto: Li Merila.

Muidugi müüakse turul ka riideid: enamasti villaseid või muudmoodi naturaalsest materjalist kindaid, sokke, mütse, salle kuni vestide ja sussideni välja. Väiksemate esemete eest tuleb välja käia kümmekond eurot, mütsi eest veel rohkemgi.

Tallinna jõuluturg on avatud kuni 7. jaanuarini iga päev kella kümnest hommikul kaheksani õhtul.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.