Uudis

Swedbankil ja Coopil oli halb päev: tehnika vedas alt

Kaardimaksed olid eile häiritudFoto: Scanpix; Juss Saska

Eile olid häiritud kaardimaksed väga paljudes poodides ja ülekanded ei jõudnud kohale. Coopi kliendid ei saanud kasutada oma Säästukaarti ning mõnes poes ei toiminud ükski teine kaart peale Swedbanki oma. Milles oli probleem?

Swedbankis toimusid IT-tööd

Sellest, et tõrge oli Swedbanki-poolne, saadi kiiresti teada — tõrgetest teavitas avalikult ka pank ise. Swedbanki meediajuht Karin Laurimaa kommenteeris juhtunut lühidalt: “Meil tekkis korraliste IT-tööde käigus tõrge, mis kahjuks mõjutas erinevate pangateenuste tööd. Häiritud olid mitmed pangateenused, sealhulgas kaardimaksed ja maksete liikumine pankade vahel. Kõik süsteemid saadi päeva teiseks pooleks töökorda ning tehtud ülekanded, mis jäid rikkest tulenevalt ootele, jõudsid saajateni.”

Laurimaa lisas, et mõistagi oli juhtum kahetsusväärne ning pank palub vabandust kõigi ees, kellele ebamugavusi põhjustati.

Häiritud olid nende kaupmeeste kaarditerminalid, kelle kaarditehingute vahendamise eest vastutas Swedbank. See võis põhjendada jutte, et erinevate pankade pangakaarte proovides toimis vaid Swedbanki enda kaart.

Suur segadus Coopis

Coopi poodides käinud kliendid teatasid pettunult, et peale pangakaartide ei toiminud ka nende Säästukaart. Iseteeninduskassade töö oli häiritud ja boonusraha kasutada ei saanud.

Uurisime Coopist, miks nende poodides viperusi esines ja kas need olid samuti seotud Swedbanki IT-töödega. Selgus, et mitte — täiesti juhuslikult tekkis neil samal ajal hoopis oma tehniline probleem. Coopi kommunikatsioonijuht Martin Miido ütles, et peale kella kolme toimus hetkeline elektrikatkestus ning UPS-i süsteemirike, mis mõjutas Säästukaart Plussiga maksmist umbes tunniks ajaks, kuid vähemalt tavalise Säästukaardi soodustused toimisid.

Tehniliste rikete tõttu ei olnud Coopis võimalik ostude eest tasumisel kasutada boonusraha ning kuni õhtuni oli häiritud ka iseteeninduskassade töö. Õnneks ostudelt teenitud boonusraha info kanti eilse õhtu jooksul automaatselt süsteemi ja klient sellelt ei kaotanud.

Tehnikaviperuste eest pole ka kõige suuremad kaitstud

Tehnika veab mõnikord ikka alt, ükskõik kui palju ressurssi selliste juhtumite vältimiseks kulutada. Õnneks on need juhtumid enamasti mõnetunnised, harvemal juhul kestavad päeva. Selliseid viperusi juhtub väga harva, seega ei pea igaks juhuks sularaha taskusse varuma, vaid võib rahulikult pangakaarte ja muid makselahendusi edasi kasutada.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.