Swedi internetipanka saab nüüd sõrmejälje või näopildiga siseneda

Swedbankis muutuvad hoiuste ja Rahakoguja intressimääradFoto: Shutterstock

Swedbanki kliendid pääsevad nüüd internetipanka ka biomeetriaga. Swed on nüüd esimene pank Baltikumis, kes sellist lahendust pakub.

Nüüd saavad Swedbanki kliendid internetipanka sisse logida, kasutades oma sõrmejälge või näotuvastust.

Siiani said kliendid biomeetrilist isikutuvastust kasutada mobiiliäpis ning maksete puhul, mis ei ületa 100 eurot.

Nüüd saavad kasutajad sisestada oma internetipanga sisselogimisandmed arvutis ning läbida seejärel isikutuvastuse mobiiltelefoni ja Swedbank äpi abil, kasutades selleks näotuvastust või sõrmejälge.

Kõike saab teha, tulevikus on maksed pisut piiratud

Uus funktsioon võimaldab kasutajatel teha igapäevaseid pangatoiminguid, sealhulgas kontole sisselogimine ja kontojäägi vaatamine ilma, et selleks oleks tarvis täiendavaid sisselogimisvahendeid nagu Smart-ID, mobiil-ID või PIN-kalkulaator.

Lähitulevikus saavad kasutajad biomeetrilise sisselogimise korral kinnitada kuni 100-euroseid makseid kümnel järjestikkusel korral.

Swedbanki andmetest nähtub, et ligikaudu pooled kõigist panga klientidest Eestis kasutavad oma Swedbanki äppi sisselogimiseks peamiselt biomeetrilist isikutuvastust.

Swed soovitab inimestel hoida aktiivses kasutuses vähemalt kaht sisselogimise meetodit, nii on neil alati võimalik oma pangakontole hõlpsalt ligi pääseda.

Kuidas seda kasutada saab?

Uus funktsioon aktiveeritakse klientidele järk-järgult. Järgnevatel nädalatel ilmub kõigi klientide internetipanka uus isikutuvastuse vaheleht nimega “Biomeetria”.

Selle funktsiooni kasutamiseks peavad kliendid biomeetrilise sisselogimise kõigepealt Swedbanki äpis aktiveerima.

Esmakordsel sisselogimisel biomeetria abil peavad kasutajad valima biomeetrilise sisselogimise variandi ja lisaks kasutajatunnusele sisestama ka oma isikukoodi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.