Tallinn kutsub ettevõtjaid kuuma ilmaga tasuta joogivett jagama

Tallinnas on kuus kohta, kust tasuta vett saab.Foto: Shutterstock

Tallinn kutsub pealinna toitlustusasutusi ja kaubanduskeskuseid üles jagama soovijatele tasuta joogivett, kuna ilmaolud on kuumad ja palavus jätkub ka lähipäevadel.

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnul on ekstreemse õhusoojaga vee manustamine kriitilise tähtsusega, edasatas linnavalitsus. „Kuna ka lähipäevadel püsivad kuumakraadid kõrgelt üle harjumuspärase, on kuumarabanduse ja muude tervisemurede vältimiseks ülioluline, et organism ei jääks vedelikupuudusesse. Seetõttu tuleb kuumaga kindlasti tarbida piisavalt vett. Kutsume oma häid partnereid üles, et võimalusel oleks kosutav joogivesi – miks mitte meie linna kvaliteetne kraanivesi – soovijatele kergesti kättesaadav,“ sõnas Riisalu.

Tallinna linnaruumis on ka kaheksa avalikku veevõtupunkti, mis paiknevad üle linna. Avalikud Tallinna Vee veevõtukohad, kus saab värske kraaniveega janu kustutada, asuvad Viru tänaval, Harju tänaval, Politseipargis, Järvevana tee kergliiklusteel, Kadriorus, Kalaranna teel, Taani kuninga aias ning Löwenruh pargi lähistel Algi tänaval.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.