Uudis

Tallinna börs kukkus tugevalt, hoolimata firmade korralikest tulemustest

Langev aktsiaturg. Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Maailma aktsiaturgusid raputav languselaine on nüüd kogu täiega kohal ka Tallinnas – hommikul on kohalik börs kukkunud enam kui 3 protsendi jagu.

Tallinna börsiindeks OMXT oli kella 10:30 seisuga langenud juba 3,55 protsenti. Seejuures püsisid kõik aktsiad kas eilsel tasemel või langesid.

Näiteks investorite seas menukas LHV Panga aktsia kukkus 5,45 protsenti, 12,15 euro tasemele.

Languslainest ei pääsenud isegi ettevõtted, mis teatasid täna igati korralikest tulemustest: näiteks meediakontsern Ekspress Grupp andis teada, et teenis mullu 1,2 miljonit eurot kasumit, ent aktsia kukkus paberil isegi 4,82 protsenti. Tõsi, kauplemisaktiivsus on pea olematu – tehtud on vaid kaks tehingut koguväärtusega 232 eurot.

Hommikune pilt Tallinna börsi põhinimekirjas.

Samas aga langes ka oluliselt suurema kauplemisaktiivsusega Tallinna Sadam, mis andis hommikul teada, et firma mullune kasum oli 44,4 miljonit eurot, ületades aasta varasema taseme 20 miljoniga, kuna vähenes dividendide tulumaksukulu. Sadamafirma väärtpaber langes hommikul 1,55 protsenti.

Tõeline verevalamine toimub aga Leedu reisikorraldaja Novaturase aktsiaga – see on väärtust kaotanud juba 14,01%.

Maailma turgudel on karm nädal

Tallinn ja Baltikum ei ole oma languse poolest kuidagi erandlikud. Maailma börsid on languses juba kuuendat päeva järjest.

Maailma aktsiaid koondav indeks MSCI World on nädalaga kukkunud koguni 9,4 protsenti – mis tähendab, et praegu on halvim nädal alates 2008. aasta suurest finantskriisist.

Languse taga on hirm koroonaviiruse ees. Kardetakse, et viirus võib jätta tugeva jälje kogu maailma majandusele. Viimased päevad on toonud uudiseid puhangutest üle maailma – seejuures ka Eestis, kuna avastati siingi ju eile esimene viirusejuhtum.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses