Vaieldi selle üle, kas Tallinna Vesi on linlasi nöörinud ja küsinud neilt aastaid liiga kõrget hinda. Veefirma omakorda leidis, et neil on hinnatõusuks õigus, sest pea 20 aastat tagasi lepiti nii kokku erastamislepingus, millega linn jupi oma osalusest brittidele maha müüs.
Eesti kohtud otsustasid nüüdseks pea neli aastat tagasi, et hind oli tõesti liiga kõrge. Viimaks otsustas Tallinna Vesi lõpetada igikestev ja raha sööv vaidlemine ning tegid konkurentsiametile õiglasema hinnataotluse, mis oli varasemast märksa madalam – ent ka siis leidis amet, et tahetakse saada 10 miljonit liiga palju.
Alguses plaaniti ka see otsus vaidlustada, ent siis mõeldi lõplikult ringi. Tallinna Vesi muutis oma taktikat, loobus riigiga lõputust vaidlemisest ja esitas konkurentsiametile ausa hinnataotluse.
Nii vähenesidki eratarbijate jaoks 1. detsembril 2019 hinnad kokku 27 protsenti.
Utilitase juht Priit Koit nentis ka nüüd, et toonane hinnakokkulepe ja hinna kujundamise alus kehtib ja ka edaspidi on oodata samalaadset hinda.
See tähendab, et tarbija jaoks ei tohiks vähemalt lähiaastatel midagi kallimaks muutuda – samas on aga loota, et Utilitas ja Tallinn teevad võrku investeeringuid ning vesi muutub veel kvaliteetsemaks (ehkki kvaliteedinäitajad on juba praegu väga head).
“Tallinnas on üks madalamatest hindadest, kui mitte kõige madalam vee hind. Kui me võrdleme Tartu, Narva, Pärnu, Paide hindadega, siis meie hind on märkimisväärselt madalam juba praegu,” lisas Kõlvart.