Uudis

Tasub teada: sellisel juhul pead Facebookis müüdud kraami ees ka tulumaksu maksma

Valgamaalane/Scanpix

Facebookis on erinevad ostu-müügi grupid väga populaarsed ja kui viitsimist on, siis saab sealt teenida korraliku kopika. Müüa saab ka erinevates oksjoniportaalides ja mujal internetis.

Tasub teada, et üldiselt kuulub ka müügitehingust saadud tulu maksustamisele. Seda kõigepealt ilmselgelt siis, kui tegeled regulaarse müügiga, mida loetakse ettevõtluseks. Näiteks kui tellid iga kuu Hiinast odavat kaupa ja müüd selle sotsiaalmeedias kõrgema hinnaga maha. Siis pead registreerima ka ettevõtte ja sealt vastavaid makse tasuma.

Kui te ei ole end ettevõtjana registreerinud, aga tegelete siiski ettevõtlusega, kuulub ettevõtlusest saadud tulu maksustamisele kui füüsilise isiku ettevõtlustulu. Tulult arvestatakse nii tulu- kui ka sotsiaalmaks ning kohustusliku kogumispensioni süsteemiga liitunud isiku puhul ka kohustusliku kogumispensioni makse.

Maksustamisele kuulub ka juhuslik müük tulu saamise eesmärgil. Näiteks kui märkad kuskil välismaal üliodavat hinda, ostad tooteid hulgi kaasa ja müüd need Facebookis maha, kuid sa ei tegele sellega regulaarselt. Siis pead saadud tulu tuludeklaratsioonis ära märkima ja sealt ka tulumaksu tasuma.

Nüüd tekib küsimus, et millisel juhul siis ei pea tulumaksu tasuma?

Saadud tulu ei kuulu deklareerimisele, kui müüd enda kasutatud või isiklikke asju. Kui tegemist on isiklike asjade müügiga või kui need on olnud ostmise ja müümise vahepealsel ajal isiklikus kasutuses, ei maksustata müügist saadud tulu tulumaksuga.

Maksuamet toob järgmised näited: lapsele ostetud riideese, mis on lapsele kasvades väikeseks jäänud, perekonnaliikmele kuuluvad asjad, mida enam ei kasutata ja enda kasutatud mööbli müük, et uuele ruumi teha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.