Uudis

Toidukaupade hinnad jätkasid oktoobris tõusu

Foto: Shutterstock

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis 2022. aasta oktoobris võrreldes septembriga 0,1% ja võrreldes eelmise aasta oktoobriga 23,5%.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit 2021. aasta oktoobriga võrreldes eelkõige hinnatõus elektri- ja soojusenergiaga varustamises, toiduainete ja elektroonikaseadmete tootmises. „Töötlevas tööstuses kokku oli hinnatõus 17,1%, sealhulgas toiduainete tootmises 26,4% (septembris 25,8%)“, lisas Šokman.

Võrreldes septembriga mõjutas indeksit enim hinnatõus toiduainete, elektroonikaseadmete ja ehitusmaterjalide tootmises. Samuti mõjutas indeksit hinnalangus elektrienergiaga varustamises ja puidutöötlemises.

Ekspordihinnaindeks kasvas oktoobris võrreldes septembriga 0,9%. Kõige rohkem tõusid hinnad naftasaadustel, rõivastel ja elektroonikaseadmetel. Kõige rohkem langesid hinnad elektrienergial, mäetööstuses ja puittoodetel. Võrreldes 2021. aasta oktoobriga suurenes ekspordihinnaindeks 21,3%.

Impordihinnaindeks kasvas oktoobris võrreldes septembriga 0,1%. Enim tõusid hinnad pabertoodetel, toiduainetel ja ehitusmaterjalidel. Hinnad langesid enim mäetööstuses, elektrienergial ja puittoodetel. Võrreldes 2021. aasta sama kuuga suurenes impordihinnaindeks 21,0%.

Foto: statistikaamet

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.