Uudis

“Nagu mingis kolkas elaks” – suurpoed ei taha öelda, millal toidukulleri teenus sinu kodukohta laieneb

Täiendatud: Prisma kaalub koostööd kullerfirmaga DPD

RimiFoto: Mailiis Ollino/Scanpix

Juba mõnda aega toovad Eesti toidupoed tellitud toidukoti sulle väikese lisatasu eest – või suurema tellimuse puhul tasuta – koju. Aga seda vaid siis, kui sa elad kindlas kohas, sest enamik Eestist on täna veel selle teenusega katmata. “Nagu mingis kolkas elaks,” kommenteeris Tartus elav kolleeg kullerteenuse aeglast arengut.

Tartus pakub kojuvedu vaid Freshgo, samas kui Tallinnas toovad toidu koju veel Selver, Coop, Prisma ja Barbora (Maxima). Lisaks Tallinnale ja Tartule on tänu Selverile ja Coopile võimalik koju toitu tellida ka pärnakatel.

Millal siis rahulikult leivad, saiad, piima ja muu mandi endale kõikjal koju saab tellida? Mustamäel veerevad juba lumehangedega võitlevad Starshipi kullerrobotid, aga näe Viljandis tuleb sul ikka ise kark alla ajada ja poodi sammuda.

Me teame küll, aga ei ütle

Helistasime läbi kõik ketid, kes täna toitu koju tassivad. Küsimus kõigile oli üks: “Millal te oma teeninduspiirkonda laiendate ja kuhu?”

Enamik poode tunnistab, et laienemine käib. Freshgo turundusjuht Annika Altmäe räägib Rahageeniusele, et laienemine toimub pidevalt ja peamiselt klientide tagasiside alusel.

Näiteks on kliendid Tartus soovinud uusarendustesse kolimise järel toitu koju tellida, seega on Freshgo oma teeninduspiire sealkandis nihutamas. Samas ütleb Altmäe, et suurt laienemist, näiteks mõne linna lisandumise näol hetkel lubada ei saa.

Vaikselt on piire suuremaks puhumas ka Selver. Täna harjumaal toitu koju viiv e-Selver teenindab küll suurt osa maakonnast, kuid näiteks Tartus teenuse avamiseks e-selveri juhi, Gunnar Obolenski sõnul jõudu hetkel ei jätku. Sestap käib laienemine järkgjärgult.

Barbora laienema ei tõtta

Maxima kaupa koju toova Barbora juhi Deniss Osmani sõnul on neil piisavalt arenguruumi ka Tallinnas, kus pühendutakse teenuse kvaliteedi tõstmisele. “Hetkel ei oska kommenteerida, millal täpselt laiendame oma teeninduspiirkonda teistes linnades.”

Turule võib lisanduda Rimi

Peagi võib aga uue tulijana Eestimaad päästma tõtata Rimi. Rimi pressiesindaja Katrin Bats ütles Rahageeniusele, et e-poe avamine on planeerimisel.

“Kuna me arendame seda e-poodi Baltikumi tasemel, siis see võtab lihtsalt natukene rohkem aega,” sõnab ta ning lisab, et teenust võiks oodata paari lähema aasta jooksul.

Ka Coopi pressiesindaja, Martin Miido kinnitab, et laienemine käib. Kuhu ja millal, ei saa öelda. “Selle avaldame me siis, kui kõik ettevalmistused on lõpuni viidud. Plaan laienemiseks kindlasti on,” kinnitab ta.

Seega, vabandust Viljandi, Kuressaare, Kärdla, Rapla, Narva, Valga ning teised toredad Eesti linnad. Mitte keegi ei taha teile öelda, millal te koju süüa tellida saate. Kunagi äkki? Midagi valmistatakse kusagil ette, aga mida? Ja mis ajaks?

Prisma: tarbekaubad pakiautomaati

Prisma turundusjuht Liina Pärlin kommenteeris, et ka nemad tegelevad teenuse kvaliteedi tõstmisega ja loodavad kaetavat piirkonda laiendada “tulevikus”.

Lisaks aga on neil testimisel koostöö kullerfirmaga DPD, misläbi saaks Prismast tarbekaupu tellida kõigisse DPD pakiautomaatidesse üle Eesti. Kõhtu niimoodi täis ei saaks, aga uue blenderi küll. Iseasi, et selle blenderi võin ma ka saksa Amazonist endale paari päevaga koju tellida.

Loe: Rahageenius võrdles 2018. aasta novembris kõiki Tallinnas tegutsevaid toidukullereid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.