Uus Eesti pudeliveetootja otsib ühisrahastust, investeerida saab 161 eurost

Lumiorava vesi.Foto: Lumiorav

Portaali Fundwise kaudu on ühisrahastust otsimas Eesti ettevõte Lumiorav, mis toodab kõrge magneesiumisisaldusega pudelivett.

Lumiorav teatab enda tutvustuses, et nende toode koosneb puurkaevuveest ja magneesiumtsitraadist ning üks pooleliitrine pudel katab 90% päevasest magneesiumivajadusest. Vett saab nii mulliga kui ka ilma.

Firma ise tegutseb brändiettevõttena – kõik tootmisega seonduv on antud koostööpartneritele ja ettevõtte fookus on suunatud müügile, turundusele ja brändi kasvatamisele. Tootmiseks on firmal leping Värska Veega.

Eelmisel aastal jäi Lumiorava käive pisut alla 40 000 euro. Kasumit teeniti ettevõtte kinnitusel mullu 26 725 eurot.

Toodet aga esialgu veel poelettidelt ei leia – firma kirjutab enesekirjelduses, et on äsja tootnud esimese partii magneesiumivett 0,33-liitrises klaaspudelis. Ettevõte ise on tegelenud magneesiumitoodete müügiga alates 2015 aastast. E-poest peaks vett siiski juba tellida saama.

Plaanid suured

Praegu kogub Lumiorav Fundwise’is ühisrahastust 100 000 kuni 199 000 eurot. Investorid saavad ühiselt firmas 9,31 kuni 17,07 protsendi suuruse osaluse. See tähendab, et firma ise hindab oma turuväärtuseks praegu 966 000 eurot.

Sel aastal plaanitakse kaasatud raha abil tuua toode esmalt Eesti turule. Käivituvad ka müügi- ja turunduskampaaniad.

Aasta pärast plaanib firma uuesti raha kaasata – sedapuhku 500 000 eurot, kas EAS-i arenguprogrammist või taaskord ühisrahastusest. Siis on sihiks juba Soome turule sisenemine ning käibe kasvatamine pooleteise miljonini.

2022. aastal on plaanis raha kaasata kolmandat korda – siis tahetakse ühisrahastusega ligi võtta miljon, mille arvelt siseneda Rootsi ja Norra turgudele.

Investoritele lubab firma, et viie aasta pärast, alates 2025. aastast hakatakse maksma 30 protsenti puhaskasumist dividendideks.

Huvilistel tasub tutvuda Lumiorava Fundwise’i kampaaniaga.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.