Uudis

Hinnavõrdlus: samad tooted maksavad apteegis üllatavalt palju rohkem kui tavalises poes

Apteek.Foto: Shutterstock

Ainult apteekidest saab ravimeid osta – see on selge. Tihtilugu minnakse apteeki ostma aga ka plaastreid, sidet, silmatilku või apteegikosmeetikat.

Sellised kaubad on aga täiesti vabalt müügil ka tavapoodides. Võtsime ette mõne toota, mida igapäevaselt vaja läheb, ning võrdlesime hindu supermarketis – valisime Prisma e-poe – ning apteekides, nii Apotheka netiapteegis kui ka teistes, füüsilistes rohupoodides.

Võtame esiteks väga lihtsa näite – isekleepuva haavaplaastri. Näiteks Prisma veebipoes maksab üks 9 korda 10 sentimeetri suurune Medrulli plaaster 19 senti, Apotheka veebiapteegis aga 29 senti.

Apteekides müüdava kauba hindu kajastavast portaalist Raviminfo tuleb välja, et poes olevat hinnaga ei saa plaastrit kätte kuskilt – kõige lähemale tuleb Vändra Vana apteegi haruapteek, kus hind on 21 senti. Nii mõneski Tallinna apteegis on hind isegi 45 senti ehk kaks korda rohkem kui supermarketis.

Kui näiteks plaastrit osta lapsele, kellele meeldivad “Frozeni” multikad, saab Elsa pildiga 20 plaastrit sisaldava Hansaplasti karbi supermarketist kätte 2,39 euroga. Apotehka netiapteegis on hind aga 4,54 eurot (sama hinnaga saab kätte ka “Autode” multika tegelastega plaastrid).

Plaastrid pole ainus hügieenikaup, mille hindades suured käärid on. Näiteks maksab Prismas O. B. Procomfort Normal tampoonide karp Prismas 3,39 eurot, netiapteegis aga koguni 4,66 eurot! Sisuliselt kogu Eesti apteekides on hind 4,50 euro kandis või rohkem, kohati ka üle 5 euro.

Taruvaigupihusti, silmatilgad – kõik on kallim

Eesti inimeste seas on üpris populaarne kaup Vipise nimelise firma toodetud pihustid, mida saab näiteks kurguvalu puhul manustada. Ühe taruvaigu-saialille tinktuuri eest tuleb Prisma e-poes välja käia 5,49 eurot.

Apotheka netiapteegis on aga hinnavahe juba enam kui kahe euro suurune – seal maksab kaup kodulehe järgi 7,66 eurot. Mõnes maapiirkonna rohupoes, näiteks Apotheka Võnnu apteegis, saab pihusti kätte 5,76 euroga, Tallinna füüsilistes apteekides kipub hind tihti olema 7,20 euro kandis.

Silmatilku Systane Ultra, mida ma ise kasutan, Prismas ei müüda, küll aga näiteks Selveris – seal on hind 11,99 eurot. Netiapteegis maksab samasugune 10-milliliitrine topsik aga 13,51 eurot.

Mõnes väikeses kohas, näiteks Benu Abja apteegis, on selle brändi tilgad võimalik kätte saada isegi poest odavamalt, 11,26 euroga. Samas näiteks Tallinnas Veerenni tervisekeskuse Südameapteegis on Systane Ultra hind isegi 14,69 eurot.

Apteegikosmeetika maksab ülipalju, poest saab palju odavamalt

Paljud inimesed ostavad apteegist ka kosmeetikat – võidakse arvata, et tegu on puhtama või tervislikuma kaubaga. Samas leiab päris paljusid tooteid müügiks ka tavapoodides.

Üks populaarsemaid seesuguseid tooteseeriaid on Sebamedi näohooldusvahendid. Näiteks maksab Sebamedi Clear Face matistav kreem Apotheka netiapteegis 14,69 eurot, 150-milliliitrine näopuhastusvaht aga 9,69 eurot.

Kui esmapilgul võivad need hinnad mõistlikud tunduda, siis olgu võrdluseks öeldud, et näiteks Prismas on matistava kreemi hind 9,90 eurot, puhastusvaht maksab aga 5,95 eurot. Hinnavahe on seega pea neli-viis eurot supermarketi kasuks.

Sama kehtib ka deodorantide puhul – Sebamedi naistele mõeldud laimiga rulldeodorant on Prismas 3,69 eurot, netiapteegis aga 6,51 eurot.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.