Uudis

Värskelt abiellunud Shishi omanikud laiendavad äri jõuliselt Ameerikasse

Mart Haber ja Taivo PIller suvel oma pulmas.FOTO Erakogu

Sel reedel avavad tuntud floristide-disainerite paar Mart Haber ja Taivo Piller Noblessneris Shishi uue esitlusruumi. Samaaegselt Eesti äriga laienes Shishi aasta alguses jõuliselt Ameerikasse.

Alates jaanuarist on Shishi esindatud Atlantas AmericasMart näituste keskuses, mille klientideks on professionaalsed sisekujundajad, poeomanikud ja dekoraatorid… Nelja-aastane leping avab Shishile uusi välisturge.

“Tolliga on olnud tagasilööke, aga esimene tagasiside on siiski väga hea,” kommenteerib Mart Haber Rahageeniusele.

Ihaldatud tööandja

Reedel Noblessneris oma uue esitlusruumi avav Shishi võiks olla unistuste tööandja paljudele. Äriregistri Teatmik andmetel töötab firmas 19 inimest ja nende keskmine brutopalk on 2200 eurot.

Eelmise aasta neljandas kvartalis on firma käive üle 4 miljoni euro, mis on siiski väga muljetavaldav summa, eriti arvestades, et Shishi tegeleb dekoratsioonide ja lillede müügiga.

Shishi uus peakontor ja esindusruum Tallinnas Noblessneris. FOTO Aron Pirs, Taivo Piller

“Me müüme jõule,” põhjendab Haber. “Augustis hakkame müüma ja aasta lõpuni välja. Sealt see käive tuleb.”

Shishi asutasid 1998. aasta 26. augustil Linda Johnsen, Lilli Bendriss, Taivo Piller ja Mart Haber. Sõpruskond seadis eesmärgiks luua rahvusvaheline bränd, mis pakuks värskeid ja huvitavaid sisekujunduse ideid.

Praeguseks on asutajate ambitsioon ka täitunud, kuna Shishist on saanud üle 70 riiki eksportiv edukas ettevõte.

Nüüd ka ametlikult abielus

Tegemist on tõesti rahvusvaheliste firmaomanikega. Mart Haber ja Taivo Piller abiellusid suvel Ameerikas, sest Eestis samasoolised inimesed abiellu astuda ei saa.

Uue esindusruumi sisevaade. FOTO Aron Pirs, Taivo Piller

“Me oleme nüüd koosellunud ja ka abiellunud. Oleme leppinud sellega, et Eestis on kooseluseadusega üsna nõme seis. Aga see pole veel põhjus siit ära kolimiseks. Meisse pole siin halvasti suhtutud.”

Niisiis nii kaua, kuni kõik on hästi, plaanivad Haber ja Piller Shishi peakontorit ikka Tallinnas pidada ja maksud Eestisse maksta.

Noblessneris reedel avatavasse poodi ja outleti on oodatud ka tavatarbijad.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses