Eneseareng

3 asja, mida sa võiksid teha iga tööpäeva lõpus

Populaarne äriraamatute autor Daniel Pink, kes esineb muuseas 9.-10. oktoobril põhjanaabrite kuulsal juhtimiskonverentsil Nordic Business Forum, jagab oma raamatus “Millal” väärt nippi, kuidas iga tööpäevast rahulolevana lõpetada, vaatamata sellele, milline see täpselt oli.

Nimelt soovitab ta päeva lõppedes mitte kontorilaua tagant ummisjalu tipptunni liiklusmöllu tormata, vaid mõneks minutiks aeg maha võtta ja teha järgmist kolme asja:

Pane kirja kõik asjad, mis sa päeva jooksul ära tegid

Heal päeval tunned, kuidas rind uhkusest paisub ja tunned end kõikvõimsana. Halval päeval üllatud positiivselt, kui palju sa kõigele vaatamata tehtud said.

Pink ise on oma soovitust aastaid jälginud ja vannub selle efektiivsust – edusammude nägemine on inimese üks suurimaid motivaatoreid, aga sellele teadlikult tähelepanu pööramata ei pruugi me progressi tajuda.

Vaata järgmisesse päeva

Järgmiseks võta mõni hetk ja pane kirja põhipunktid järgmiseks tööpäevaks. Mis on need kõige olulisemad asjad, mille plaanid ära teha?

Täna kedagi

Võimalusel kasuta nüüd veel juhust ja saada kellelegi kiire tänumeil. Tänulikkuse tundmine ja väljendamine vallandab ajus dopamiinilaengu ja täidab meid positiivsete emotsioonidega.

Neid kolme soovitust jälgides paned oma päevale positiivse lõpu ning häälestad end tegusale järgmisele päevale.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.