Eneseareng

Lähiaastatel on juurde vaja kuskil 30 000 inseneri: kui palju sa insenerina palka teeniksid?

Insenerid alla 2000 euro pigem ei teeni.Foto: Canva

Eesti Elektroonikatööstuse Liidu tegevjuhi Arno Kolgi sõnul vajab tööstus lähiaastatel hinnanguliselt 30 000 inseneri, seejuures on liidul Tallinna koolidele suured ootused.

Kui inseneride vajadus lähiaastatel suureneb, oleks see hea võimalus ümberõppeks ja kindel suund, kus töökohti ja pakkumist oleks. Selleks, et teha kaalutletud otsuseid on alati abiks teadmine, mis oleks tulevane töötasu insenerina?

Statistikaameti palgavõrdluse lehe andmetel on erinevate inseneride bruto mediaantöötasud 2021. aasta neljanda kvartali seisuga järgmised:

  • Elektriinsener – 2017 eurot
  • Mehaanikainsener – 2192 eurot
  • Elektroonikainsener – 2159 eurot
  • Tootmisinsener – 2008 eurot
  • Tarkvarainsener ehk tarkvaraarendaja – 3400 eurot

Insenerid ei teeni keskmiselt alla 2000 euro. Töötasud on toodud välja mediaanina ehk pooled teenivad rohkem ja pooled vähem. Kuna 2022 aastal palgakasv siiski jätkub on mõne aasta pärast eeldatav palk nendel ametikohtadel ilmselt veel suuremad kui 2021. aasta lõpu seisuga.

Kolgi sõnul tuleks Eestit näha ja turundada lisaks e-riigile ka nutika ja rohelise tööstusriigina ning Tallinna nutika linnana. “Nutikad lahendused vajavad riistvara, mille abil innovatsioon tööle panna, digitaliseerimine ja rohepööre põhinevad elektroonikal. Seetõttu mängib elektroonikatööstus olulist rolli tuleviku tarkade lahenduste loomisel,” lausus ta pressiteates. 

Inseneriks saab õppida TalTechis elekroenergeetia ja mehhatroonika erialal, või elektroenergeetika erialal, mis on 2 aastane õpe. Elektritehnikat saab õppida samuti Tallinna Tehnikakõrgkoolis ja elektriinseneri kutsest kohta saab lugeda rohkem Eesti Elektroenergeetika Seltsi lehel. Insener.ee veebileht loob hea ülevaate kõigist õppevõimalustest, kus inseneriharidust on võimalik omandada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.