Kokkuhoid

3 loomingulist viisi, kuidas motiveerida end raha koguma

Raha kõrvalepanek ei pruugi reaalsuses olla nii lihtne kui esmapilgul tundub. Mitmed ahvatlused võivad ülla eesmärgi rikkuda. Selleks, et seda ei juhtuks ning kogumine lõbusamalt läheks, on CNBC jaganud mõned soovitused.

Visualiseeri oma eesmärk

Üheks võimaluseks vajalik rahasumma kokku saada, on seada eesmärk ning visualiseerida enda jaoks tulemus. Näiteks kui plaanid reisi jaoks raha kõrvale panna, kleebi oma sihtkoha pilt suurt külmikule või riputa seinale. Nii meenutad iga kord kui seda vaatad, mille nimel vaeva näed.

Teine variant on teha oma kogumiste kohta näiteks graafik, mis annab kogutud summadest ülevaate ning innustab veelgi enam eesmärgini jõudmist. Selle võid samamoodi mõnda nähtavasse kohta riputada, et kulgemine silme ees püsiks.

Kogu koos teistega

Kui tunned, et üksi kogumine on raske, tee seda koos sõprade või pereliikmetega. Vajadusel saab nii üksteist nõu ja jõuga aidata.

Samuti on ühiselt kergem üksteist motiveerida eesmärgile jõudma ning katkestamismõtteid maha jätma.

Anna lubadus

Vahel on kasu ka sellest, kui oma eesmärgid sõpradele või tuttavatele kõva häälega välja ütled. See aitab enda jaoks neid paremini sõnastada ning annab motivatsiooni ka oma lubadus ellu viia.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.