Palk

3 asja, mida tööandjalt küsida, kui palka juurde ei anta

Jorgen Matsi sõnul võiks tööandjalt motivatsiooniks palga asemel küsida kolme asja.Foto: Erakogu.

Kui me läheme tööle, siis me teame palganumbrit, mida saama hakkame. Muidugi tahaks alati rohkem ja mida kauem töötada, seda suuremaks see soov kasvab. Eriti, kui loeme meediast keskmise palga tõusu kohta või kui palju saab palka näiteks president. Kuid reaalsus on see, et mitte alati ei saa tööandja sulle kõrgemat palka võimaldada.

Geenius uuris psühholoogilt, hiljuti Pipedrive‘i coach’ina alustanud Jorgen Matsilt, mida saaks töötaja oma ülemuselt motivatsiooniks küsida, kui palgatõus ei ole võimalik.

Matsi sõnul peaks kõigepealt inimene endalt küsima – kas töö on minu jaoks kuidagi oluline või tähendusrikas? Ja kui ei, siis on ka palgatõus tegelikult tihti vaid ajutine lahendus.

Kui aga töö on meelepärane, kuid aastate kaupa sama palga eest sama tööd teha ajal, kui elu muudkui kallineb, tekib töötajal paratamatult tõdemus – huvitavast tööst olenemata on vaja ka välist motivaatorit, et jätkata.

Toome välja kolm asja, mida Matsi sõnul võiks tööandjalt motivatsiooniks palga asemel küsida:

Palu juht enda mentoriks

“Kui töötaja tunneb, et ta on keerulistes küsimustes üksi, tal ei ole vastutust kellegagi jagada, siis tuleneb sellest rahulolematus oma tööga ja see omakorda muutub lihtsasti rahulolematuseks ka palgaga Seda saab vältida, kui töötaja saaks juhiga regulaarselt rääkida, kui tal on vajadusel toetav õlg kohe kõrval olemas,” selgitas Matsi ja lisas, et eriti on see vajalik neile, kellel on keeruline ja vastutusrikas töö.

Küsi koolitusi

“Siinkohal on oluline tähele panna, kas koolitus on sulle vajalik ja kasulik ja kui palju see sind arendab,” ütlest Matsi. Koolituste küsimine ja läbi tegemine on vajalik lisaks enesearengule ka järgmiseks punktiks.

Küsi võimalust asutusesiseseks karjääritegemiseks

“Selleks on vaja tunda ennast töökohal turvaliselt,” ütles Matsi. “Kui tahad midagi õppida, siis ei tohi olla hirmu läbikukkumise ees, sest turvalisusele keskendudes käiakse tõenäolisemalt mööda vanu harjumuspäraseid turvalisi radu. Uudsusele vastu liikumine aga eeldab julgust.”

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.