Tööportaal: tööotsijad tahavad praegusest 700 eurot kõrgemat palka

Töökoha vahetajad ootavad palgalisa.Shutterstock

Kui veel 2019. aastal oli palgasurve töökohta vahetades 400 eurot, siis tänaseks on see kerkinud 678 euroni, selgus Palgainfo Agentuuri ja tööportaali CVKeskus.ee korraldatud üle 9200 osalejaga töötajate küsitluse tulemustest.

Küsitluse tulemused näitavad, et parema palga pärast on enamik töötajaid valmis tööd vahetama – vaid 9% töötajatest jätab palgatõus külmaks ehk see ei ajenda neid töökohta vahetama. Tööotsijate palgaootused on aga viimaste aastate jooksul hüppeliselt kerkinud ja viinud palgasurve 34%ni ehk keskmiselt soovitakse tööd vahetades teenida 678 eurot kõrgemat palka.

Võrdlusena oli 2019. aastal palgasurve 27% (400 eurot) ja 2020. aasta sügisel langes isegi 23%ni (343 eurot). „Küsitluses osalenud töötajate palgad on 2019. aastaga võrreldes 20% tõusnud, kuid palgaootused töökoha vahetamisel on liikunud eest ära, kerkides samal ajal tervelt 33%. See tähendab, et palgasurve on värbamisel märgatavalt kasvanud,“ selgitas tööturul toimuvat CVKeskus.ee värbamisosakonna juht Grete Adler.

Adler lisas, et hüpe palgaootustes on mõistetav, sest toimetulekuks kulub töötajatel täna märgatavalt rohkem raha ning töökohavahetus on tihtipeale hea võimalus palgatõusust osa saada.

Palgasurve on kõrgeim organisatsioonide juhtide, autojuhtide ja tippspetsialistide seas Organisatsioonide juhid sooviksid töökoha vahetamisel 1303 eurot rohkem palka (palgasurve 43%), mootorsõidukite ja liikurmasinate juhid 768 eurot (palgasurve 38%) ja tippspetsialistid 900 eurot (palgasurve 36%).

Madalaim on palgasurve projektijuhina (24%), kontoriametnikuna (25%) ja osakonna või üksuse juhina (26%) tööd otsivate inimeste seas. Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder tõi uuringust esile, et palgasurveindeks on osades ametirühmades viimase aastaga ka vähenenud.

„Näiteks seadme- ja masinaoperaatoritest tööotsijate seas on palgasurve töökoha vahetamisel täna viis protsendipunkti madalam kui aasta varem, sest palgaootused ei ole selles ametirühmas nii kiirelt üles liikunud.“ „Ka tehnikute ja klienditeenindajate seas on palgasurve aastaga kahe protsendipunkti võrra vähenenud,“ lisas Kadri Seeder.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.