Suur osa naisi ei ole finantssõltuvusest tingituna võimelised vabalt langetama rahalisi otsuseid

Umbes veerand Eesti naisi on oma elukaaslasest rahaliselt sõltuvad.Foto: Canva

SEB panga tehtud uuringust selgus, et 25 protsenti Eesti naistest on oma abikaasast või elukaaslasest majanduslikult sõltuvad. Küsitletutest Eesti naistest lausa 40 protsenti peaksid abikaasa või elukaaslase kaotuse korral võtma üle vähemalt osa koos võetud võlgadest, millega nad ei ole arvestanud. 

Seejuures rohkem kui veerand ehk 26 protsenti Balti riikide naistest on majanduslikult sõltuvad oma abikaasa või elukaaslase sissetulekust. Meeste majanduslik sõltuvus oma kaaslasest on kolm korda väiksem, olles kõigis kolmes Balti riigis ligi 8 protsenti.

SEB juhatuse esimees Allan Parik nentis, et naiste kordades suurem finantssõltuvus tähendab, et naised on palju vähem vabad rahalisi otsuseid langetama kui mehed. 

Üheks viisiks oma tuleviku kindlustamisel on olla iseendale tööandjaks. Ettevõtlust näevad võimalusena vaid 27 protsenti Eesti naistest, meeste vastav näitaja on 37 protsenti. Leedus on samal ajal vastav näitaja naiste puhul 31 protsenti ja Läti naiste seas kõige suurem ehk 36 protsenti.

“SEB panga kliendibaasi põhjal moodustavad naised Baltikumi ettevõtete juhatustes vähemuse – keskmiselt on naisi veidi alla 35 protsendi juhatuse liikmetest. Leedus, Lätis ja Eestis juhivad naised sagedamini haridus-, tervishoiu- ja sotsiaalteenuseid osutavaid ettevõtteid ja organisatsioone,” märkis Parik.

Soolise võrdõiguslikkuse poolest oli Eesti mullu Euroopa Liidu 27 riigi seas 17. kohal, Läti 16. kohal ja Leedu 20. kohal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.