Tarbija

E-smaspäeva sooduskampaaniad meelitavad iga korraga üha enam inimesi ostlema

E-smaspäeva sooduskampaaniad meelitavad iga korraga järjest rohkem kliente.Foto: E-smaspäev

Täna, 5. septembril toimub E-smaspäev, milles osaleb seekord 275 veebipoodi. E-kaubanduse liidu populaarne ühiskampaania toimub sel aastal esmakordselt kolm korda.

„Silmatorkav, et enamik müüjaid pakub täna ostjatele kogu kauba lõikes vähemalt 20 protsendi suurust soodustust, kuid on ka üksjagu allahindlusi 30-40 protsenti või veel rohkem,“ ütles Eesti E-kaubanduse Liidu tegevjuht Tõnu Väät.

Päeva esimeses pooles teavitasid mõned suuremad kampaaniast osa võtvad e-kauplused isegi kuni neljakordsest käibe kasvust võrreldes tavapäevaga. See viitab, et inimesed ootavad ja otsivad soodustusi. Eriti arvestades asjaolu, et uus allahindlustega seotud seadus ei luba vahetult ennem kampaaniaid tavatoodete hinda tõsta, mis teeb allahindluskampaaniad ausamaks.

„Viimased ajad on näidanud, kuidas e-kaubandus suudab räsiva ja ränga hinnakasvu tingimustes ostlemisel pakkuda soodsaid lahendusi ning alternatiive. Samamoodi on ka näiteks toidu ja esmatarbekaupade soetamine, mis võtab perede eelarvest üha suurema tüki, liikunud järjest rohkem elektroonilistesse kanalitesse.“

Millega on tegu?

Sel aastal lausa kolm korda.

E-smaspäev on Eesti E-kaubanduse Liidu poolt korraldatav e-ostlemise päev, kus erinevad veebipoed teevad tarbijatele 24 tunni jooksul sooduspakkumisi. E-smaspäeva kampaania vältab 5. septembri südaööni kuni kl 23.59. Eesti E-kaubanduse Liit on kontrollinud kõikide osalevate e-poodide tausta, mis tagab ausa, turvalise ja mugava ostlemise.

Maksekeskuse andmeil paisus eelmisel E-smaspäeval siinse e-kaubanduse käive lausa kolmekordseks võrreldes tavapäevaga. „Kui eestlased e-ostlevad päevas kuskil 5-7 miljoni euro ulatuses, siis ühiskampaania päeval ostetakse veebipoodidest 15-21 miljoni euro väärtuses,“ kommenteeris Väät.

Selle aasta kolmas E-smaspäev toimub novembri teisel esmaspäeval ehk 14. novembril.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.