Tarbija

Homsel lastekaitsepäeval saab tasuta muuseume väisata

Muuseumid ootavad lastega külla.Foto: Canva

Ajaloomuuseum ootab kolmapäeval, rahvusvahelisel lastekaitsepäeval kõiki peresid ning teisi koos lastega tulevaid huvilisi tasuta muuseume külastama.

Järgides kultuuriminister Tiit Teriku ning Tartu linnaajaloo muuseumide direktori ja SOS lastekülade patrooni Sirje Karise üleskutset, kutsutakse 1. juunil tasuta muuseumisse kõiki, kes lähevad koos alaealise lapse või lastega, olgu need siis emad-isad, onud-tädid, vanaisad-vanaemad või teised, kes parajasti lapse heaolu eest vastutavad.

Lisaks ootab Maarjamäe lossis ees mänguline õpikeskkond Laste Vabariik, nooremaid külastajaid vaimustav koguperenäitus “Koopast kaissu. Koera ja inimese lugu” ning Eesti ajaloost ülevaadet pakkuv “Minu vaba riik”.

Filmimuuseumis on avatud kõigile põnevust pakkuv “Duubel ÜKS” ning Tallihoones ohtralt silmailu pakkuv “Klaasimeistrid”. Lisaks saab mängida lossipargi mänguväljakul ning muidugi nautida jäätist!

Vanalinnas ootavad avastamist teatri- ja muusikamuuseum näitusega “Lood ja laulud” ning keskaegne Suurgildi hoone, kus nii näitused, maja ise, kui gildihoone sisehoov pakuvad unikaalset kogemust ning võimalust tutvuda üle 600-aastase hoonega. Lisaks avati Suurgildi hoones vaid loetud päevad tagasi uhiuus näitus “Muusika aed. Hortus Musicus 50”.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.