Bolti peavärbaja annab nõu: kuidas LinkedINis tööpakkumisi saada

LinkedINis silma paistmiseks tasub profiil korda teha.Foto: Pixabay

Bolti peavärbaja Nikolai Kabatsikov alustas Boltis ajal, mil ettevõttes töötas umbes 30 inimest. Praeguseks on töötajaid 50 korda rohkem ning palju neist on töö saanud LinkedINi kaudu.

Kabatsikov soovitab LinkedINis paremini välja paista soovivatel inimestel meeles pidada järgmist:

Täpne ametinimetus

Esimese asjana määrab värbaja Linkedini otsingufiltrisse ametinimetuste märksõnad. Näiteks disainerit otsides UX, UI või disainer. Juhtivaid positsioone täites jälgitakse, kas varasematel positsioonidel on tulnud täita sama sisuga rolle.

Oluline on seega, et su praegune ametinimetus peegeldaks võimalikult täpselt ja põhjalikult tegelikke tegevusi ja ülesandeid.

Valmis välismaal töötama?

Seejärel määratakse asukoht. Bolti otsib kandidaate reeglina üle Euroopa. LinkedIN lisas hiljuti võimaluse märkida, kas oled huvitatud uutest tööpakkumistest või mitte.

Määrates valmisoleku värbajatelt sõnumeid saada, saab märkida ka valmisoleku koduriigist kaugemal töötada. Seega kui on huvi end mõnes kaugemas asukohas proovile panna, siis tasub vastav märge kindlasti teha.

Varasemad tööandjad

Edasi liigub fookus varasemate tööandjate peale. Nii näiteks on Kabatsikovi sõnul tal endal mahukas nimekiri ettevõtetest, kes värbavad vaid tipptalente, omavad põhjalikku intervjuuprotsessi, hoolitsevad töökultuuri eest ja keskenduvad tulemuslikkusele.

Seal töötavad inimesed on seega kõrgendatud tähelepanu all ning just mõni varasem tööandja võib sedasi aidata sind lähemale järgmisele unistuste töökohale.

Aktiivsus LinkedINis

LinkedINis tasub ise aktiivne olla. Jagades mingi kindla ettevõtte artikleid ja uudiseid ning neid kommenteerides või neile reageerides, jääb sulle märge külge.

See on omakorda näha värbajatele, lisaks oled ettevõtte tegemistega paremini kursis ning esimesele intervjuule jõudes on juba eeltöö tehtud.

Hackatonid, koolitused, maratonid?

Lisaks klassikalisele töö- ja koolikogemuse kirjeldusele too välja kõik see, millega tegeled vabal ajal.

Kõrge valuuta on hackatonidel osalemine, koolitused, töö mõnes vabatahtlikus organisatsioonis, samuti spordisaavutused. Ambitsioonikad inimesed on iga tööandja silmis väärtuslikud.

Enese lühikokkuvõte

Viimaks, Linkedinis on piiratud tähemärkidega võimalik end kirjeldada ning see jääb profiilil väga nähtavale kohale. Sealt tuleb välja inimese isikupära ning iseloom, andes värbajale aimu, mis positsioonile ta võiks sobida.

Lühike ja konkreetne stiil

Sageli arvatakse, et mida pikemalt ja põhjalikumalt endast ja oma kogemustest kirjutada, seda parem. Paraku on see aeg ammu möödas ning hoopis lühike ja konkreetne stiil hinnas.

Samuti pole tarvis eraldi vaeva näha selleks, et paluda teistel välja tuua oma oskusi või neid kinnitada. Neid on raske kontrollida ning tihti antakse ka lihtsalt sõbraks olemise pärast, seega värbaja silmis need suurt kaalu ei oma.

Kabatsikov kinnitab, et tööle kandideerides on juba tavapärane, et ettevõttesse ei saadeta oma CV-d, vaid lihtsalt link Linkedini profiilile.

Kui soovid mõnele värbajale silma jääda ja head pakkumist saada, siis hoia oma profiil tasemel ning uued võimalused võivad ise sinuni jõuda, soovitab Bolti värbaja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.